Na blížícím se mezinárodním ženevském autosalonu, který se bude konat od 7. do 19. března 2017, odhalí Toyota novou generaci modelu Yaris společně s jeho ostrou sportovní verzí Yarisem GRMN. Na stánku automobilky Toyota se uskuteční i světová premiéra studie i-TRIL Concept a představí se kompletní sestava vozů závodního týmu TOYOTA GAZOO Racing.

Nová a výrazně přepracovaná modelová řada Yaris má všechny předpoklady k tomu, aby podnítila další úspěšné prodeje tohoto malého hatchbacku. K tomu má napomoci dynamičtější design exteriéru a modernizovaný interiér.

V rámci řady Yaris se představí i výkonná varianta v podobě modelu Yaris GRMN, který se výrazně inspiroval letošním návratem Toyoty do světového rallyového šampionátu s vozem Yaris WRC. Zájemci o hot-hatch tak mohou získat jedinečný model s přeplňovaným motorem 1,8 litru s výkonem přes 210 koní.

Dalším ženevským lákadlem automobilky Toyota je světová premiéra studie i-TRIL Concept. Elektromotorem poháněná studie, vyvinutá specialisty z Toyota Motor Europe (TME) ve spolupráci s vlastním návrhářským studiem ED² v Nice, představuje celou řadu pokrokových výsledků výzkumu automobilky v rámci hledání stále lepších a atraktivnějších řešení ekologické mobility.

Studie i-TRIL Concept zaujme uspořádáním sedadel 1+2, technologií naklánění karoserie „Active Lean“ a schopností autonomní jízdy. Představuje tak životaschopnou alternativu k vozům z automobilových segmentů A a B (mini a malé vozy), ostatním elektromobilům nebo motocyklům z pohledu těch zákazníků, kteří si chtějí jízdu skutečně užít, a to i při pomalých přesunech po městě.

V neposlední řadě pak na stánku Toyota bude k vidění kompletní sestava vozidel závodního týmu TOYOTA GAZOO Racing. Při účasti v nejnáročnějších seriálech, jakými jsou světový rallyový šampionát FIA (WRC), světový šampionát vytrvalostních soutěží FIA (WEC) nebo Rallye Dakar, testuje Toyota své vozy až na hranici možností ve snaze vyrábět stále lepší automobily.