Pátá generace Toyoty GR Supra byla už před premiérou dlouho očekávaným autem a i teď na auto zájemci dlouho čekají. Ti, kteří ho už mají, si ho užívají. Někdy ovšem až moc… Několik kusů už má za sebou nějakou nehodu. Stejně jako ten z přiloženého videa. 

Řídil Toyotu Supra na okruhu a havaroval s ní. Jeho reakce nepřekvapí

A nestalo se to tak, že by snad někde řidič vjel rychle do zatáčky, ale i tak šlo s největší pravděpodobností o přecenění řidičských schopností. Nehoda se totiž stala přímo při ladění výkonu, kdy byla řídící jednotka motoru napojena na počítač.

Řidič přespříliš přišlápl plynový pedál, na což auto zareagovalo tak, že poháněná zadní kola ztratila přilnavost a auto se ve smyku stočilo do protisměru. Jak už to tak bývá, do cesty se mu přitom postavil strom. 10 metrů před ním i 10 metrů za ním žádný jiný strom nebyl. Ještě, než do něj Toyota nebourala, přeletěla přes obrubník. Škody jsou opravdu veliké, otázkou je, zda se bude auto vůbec opravovat.

Mimochodem už v sérii má poměrně zajímavý motor, který sdílí s BMW Z4 M40i. Jde o přeplňovaný řadový třílitrový šestiválec s výkonem 250 kW/340 koní (od 5000 do 6500 ot./min) a maximální točivý moment vrcholí 500 Nm (od 1600 do 4500 ot./min). Auto se dokáže z 0 na 100 km/h dostat za 4,3 sekundy a pojede až 250 km/h. Jak by to bylo po úpravě u tohoto auta, to už asi nezjistíme…

Ovšem auto, respektive to, co z něj zbylo, je na prodej v aukci pojišťovny v Dundalku v americkém státě Maryland. Všechny informace si můžete prohlédnout na tomto odkaze.

Zdroj foto: iaai.com