everrati-porsche_911-964-signature_widebody-tuning- (1)

Toto Porsche 911 vypadá skvěle. Petrolheady přesto neosloví

Autor: Pavel Srp - Zdroj: pistonheads.com - Foto: Everrati - 12. 6. 2021


Porsche platí za skvělá a řidičsky velmi zábavná auta, tím spíše ta starší a analogová. Tento červený kousek z fotografií je sice klasická 911, ale přesto by si ho spousta z nás do garáže nepostavila. Je to totiž přestavba od společnosti Everrati a je to elektromobil.

Na fotkách můžeme vidět na pohled parádní Porsche 911, generace 964, které prošlo pečlivou renovací a drobnou úpravou s názvem Signature Wide Body. S původním autem má ale podobný už jen design, protože kompletní technika je jiná.

Původně toto auto začalo svůj život jako docela běžné Porsche 911, ale před časem prošlo kompletním rozebráním do posledního šroubku. Spousta původních věcí už se ale do auta nevrátila – například kompletní pohonné ústrojí i některé části exteriéru a interiéru. Drtivá většina panelů nové karoserie je vyrobena z karbonu, ale například dveře dostaly ještě dodatečné ocelové výztuhy.

O pohon se nyní stará elektromotor s výkonem rovných 500 koní. Díky tomu dokáže auto zrychlit z 0 na 100 km/h za méně než čtyři sekundy. Maximální rychlost je však jen 130 mil za hodinu, což je v přepočtu jen 208 km/h. Energii při tom bere z 53kWh baterie a dojezd, který udává úpravce, je 242 kilometrů. Auto podporuje rychlodobíjení, takže do z prázdné do plné kapacity baterie to zabere asi hodinu.

Pokud by se vám tato klasika s moderní technikou líbila a chtěli byste ji do své garáže, budete si muset připravit hodně peněz. Cena ze přestavbu je přibližně 300 tisíc liber, což je v přepočtu téměř 8,8 milionu korun. K tomu ale musíte připočítat ještě cenu za původní Porsche 964…

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru