lamborghini-sian (3)

Jestli existuje nějaká automobilová značka, která už po vyslovení jejího názvu opravdu vzbudí velké emoce, pak ej to Lamborghini. Italský výrobce supersportovních aut je legendou ve svém oboru a věčným rivalem další italské legendy, tedy Ferrari.

Nejnovější počin Lamborghini, model Sian, pak nebudí jen emoce, ale zjevně i vášně a chaos. Důkazem budiž záběry z londýnského dealerství Lamborghini, které zachycují moment, kdy si jeden z mála šťastných majitelů odvážel právě tento model domů.

lamborghini-sian (10)

Odvoz zbrusu nového auta od prodejce domů je vždy jedinečný a je úplně jedno, jestli si vezete domů novou škodovku nebo právě Lamborghini. Ale co si budeme povídat, v tom druhém případě je ta radost přeci jen o něco silnější. 🙂 Nedávno ji zažil novopečený majitel velmi speciálního modelu Sian, který si vůz odvezl z londýnského dealerství.

Přečtěte si také:  Lamborghini odhalilo nový model. Je to hybrid, jmenuje se Sian a je vyprodaný

Kolem místa, odkud odjížděl, se sešlo několik desítek lidí. Cyklisté, chodci, zcela jistě také pár novinářů a zastavovali se i kolemjdoucí. Jen vyjet s autem z prodejny na ulici se neobešlo bez desítek kamer a foťáků, došlo na několik pochval auta a zaslechli jsme i pár radostných výsknutí. A proč to všechno?

Protože Sian je opravdu velmi specifický. V prvé řadě je to nejvýkonnější Lamborghini, jaké kdy bylo vyrobeno. V druhé jde o limitovanou sérii 63 kusů, víc jich prý nikdy nevznikne. Vidět tedy jeden kus z této série na vlastní oči, poslechnout si jej a to vše navíc v provozu, je prostě velká událost. Mimochodem, všechny plánované kusy jsou už samozřejmě prodány. To kdyby vás napadlo, že rozbijete prasátko…

Přečtěte si také:  Britská policie nechá sešrotovat zabavené Lamborghini. Majitel jej totiž nepojistil

Těch 63 šťastlivců, kteří za auto dali v přepočtu asi 85 milionů korun, si může ožívat 6,5litrový dvanáctiválec, se kterým spolupracuje elektromotor. Ten je v autě hlavně pro jízdu ve městě nebo jako pomocník při rozjezdech, ostatně, více než 130 km/h na elektřinu jet nelze. Ovšem ve chvíli, kdy se ke slovu přihlásí spalovací jednotka, je rychlost omezena až na hodnotě 350 km/h. Maximální výkon auta pak je 819 koní, což znamená zrychlení z 0 na 100 km/ jen za 2,8 sekundy.

16 komentáře

  1. Jenomže je to lamvo tak si má kazdej sednout na zadek??, kdyby to byl Čína sporťák tak každý řekne no nic moc design… 🙂

  2. Za mě asi nejošklivější lambo za posledních… Nepamatuju si jiný hnusný lambo! Ty zrcatka? No fuj. Velebnosti, jdu blejt..

  3. 85 milionů nic extra na dnešní dobu není. Lamborghini Veneno stojí 200 milionů a je jich jen 9 kusů, zo je mnohem větší paráda

    • A pak je tu Sesto Elemento. Na světě 4 kusy a jen 3 co byly na prodej. Lambo nikoho nenechá si to auto odvézt. Pokud s ním chce někdo jet, tak se domluví, na jakým okruhu to bude,Lambo přiveze auto, majitel si užije srandu a Lambo si zase odvezou k sobě. Černý si nechali v ústředí Lamborghini pro sebe a zbylý 3 (bílé zelené a červené) byly na prodej. Ovšem cenu si nepamatuji.

      • Lamborghini Sesto Elemento je koncept automobilu od Lamborghini postavený na základe typu Lamborghini Gallardo. Názov auta nadväzuje na atómové číslo uhlíka-6 kvôli rozsiahlemu využitiu karbónu. Využíva 5.2L V10 motor z Gallarda a váži menej ako tonu. Vďaka tomu zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,5 s a jeho maximálna rýchlosť dosahuje 350 km/h. Vyrobí sa 20 kusov + jeden pre múzeum, cena asi 2mil. €.

Přidat komentář