nehoda-slovensko-1

Bezpečnost na silnicích je často skloňovaným tématem a to jak ze strany médií, tak hlavně policistů, hasičů, ale i dalších specialistů na bezpečnost. Včera jsme vám ukazovali, jak vypadá vážná hromadná dopravní nehoda, a říkali jsme, že přesně takové záběry by měly být ukazovány už v autoškolách. A dnes k těm záběrům přidáme ještě autentické fotografie. Jsou smutné, mrazí z nich, ale takové je bohužel realita dnešních silnic.

Fotografie jsou od slovenské policie, která je nafotila v rámci vyšetřování tragické dopravní nehody. Ta se stala v neděli ráno na silnici vedoucí od Nových Zámkov směrem na Nitru.

Přečtěte si také:  Takto vypadá vznik hromadné dopravní nehody. Realita je mnohem mrazivější než všechna osvětová videa světa

To, co na nich vidíte, ten zbytek šrotu, bývalo Audi A6 Avant, tedy poměrně velké kombi. Policie zatím neví, proč, ale ví, že 37letý řidič vyletěl s autem ze silnice a naboural do stromu. Náraz byl tak silný, že strom přerazil a z auta udělal to, co je vidět na fotkách.

Nehoda byla bohužel tragická pro trojici lidí jedoucích na zadních sedadlech, šlo o dva muže (32 a 35 let) a 24letou ženu. Řidič a jeho 22letá spolujezdkyně přežili, ale byli převezeni do nemocnice. Jisté je zatím jen to, že alkohol v nehodě žádnou roli nehrál, řidič byl střízlivý. Ačkoliv příčina nehody známa není, už teď je jasné, že řidič bude stíhán pro trestný čin usmrcení a ublížení na zdraví.