Než se začnete rozčilovat nad nadpisem, věřte, že moc dobře víme, že není možné všechny řidiče házet do jednoho pytle. Také víme, že ne všichni řidiči kamionů jsou tak šílení, nezodpovědní a tak dále, ale uznejte sami, že přiložené video je prostě děsivé.

Video ukáže vrchol lidské hlouposti, kdy je jeden řidič schopen s naloženým kamionem předjíždět přes dvojitou plnou čáru a doslova vytlačit protijedoucí auta až ke svodidlům. Uvidíte také, že dopravní značení, maximální povolená rychlost nebo semafory pro některé řidiče nic neznamenají. Při některých záběrech nám naskočila husí kůže a vůbec si neumíme představit, jak se museli cítit ti, které takový nezodpovědný hulváti ohrozili (ne na majetku, plechy nejsou důležité, ale v některých případech naopak dokonce) na životě.

Jasně, víme, že každého řidiče nákladního auta tlačí čas. Opravdu to ale znamená, že pro ten čas je jezdit tak, že je možné někoho zabít? Podívejte se, jak to občas vypadá na dálnicích nebo na Pražském okruhu. Někteří řidiči kamionů mají pocit, že jsou pány silnic a vůbec je nezajímá, co se kolem nich, lépe řečeno za nimi děje. Viděli jsme takové, kteří si za volantem čtou, mají puštěný počítač s filmem a viděli jsme i ty, kteří si za jízdy zalévali kávu.

Tohle všechno nás hodně štve, ale nakonec nás více štve policie, která s jejich chováním vlastně nic moc nedělá. Když už policisty na dálnici potkáme, číhají na odpočívadle na ty, kteří nemají dálniční známku nebo hlídají vysokou rychlost osobních aut. Předjíždění kamionů a podobně se u nás zatím moc neřeší.