Když budeme mluvit o maximální rychlosti, tak 200 km/h dnes není prakticky žádný problém, ale 200 mil za hodinu (což je 320 km/h) zvládne jen hrstka aut. Zařadit se mezi ně ale může i velké SUV – od Keyvany upravené Lamborghini Urus.

Auto dostalo jméno ‚Keyrus‘, což je jednoduchá složenina jména úpravce ‚Keyvany‘ a samotného jména auta ‚Urus‘. Jak vidno, úpravy jsou výrazné a dominuje jim karbon, díky němuž se uspořilo 34 kilogramů vpředu a dokonce 41 kg vzadu.

Když se na auto podíváte, nemůžete si nevšimnou obřích nádechů v předním nárazníku, kde jsou nové LEDky pro denní svícení, jejichž tvar je pro Lamborghini (má jej v předních i zadních světlech) typické ležaté ‚Y‘. To ale můžeme najít například i ve výdechách v předních blatnících. Vzadu nechybí nová křídla, výrazný difuzor a další divočina. Chvíli jsme přemýšleli, jestli tuhle úpravu nemá na svědomí Mansory, protože ten rád dělá podobně extravagantní stavby…

Mansory Venatus: když je pro vás Lamborghini Urus příliš obyčejné…

Nezůstalo jen u vzhledu, protože ten by sám o sobě nedokázal zvýšit maximální rychlost nad magických 200 mil za hodinu (320 km/h). V sérii produkuje dvěma turbodmychadly přeplňovaný čtyřlitrový motor V8 478 kW/650 koní a točivý moment 850 Nm. Zrychlit z 0 na 100 km/h dokáže za 3,6 sekundy a rozjede se k 305 km/h.

Keyvany motor posílili na působivých 820 koní a točivý moment vzrostl na 1100 Nm. Výsledkem je, že zrychlení z místa na stovku se zkrátilo na 3,3 sekundy a maximální rychlost naopak vzrostla na 202 mph (325 km/h).