Tohle Porsche 911 pohání čtyřválec… z Hondy! – video

Autor: Pavel Srp - 21. 7. 2017


Když se podíváte na tohle Porsche zvenku, víte, že by se pod jeho zadní kapotou měl ukrývat šestiválcový vzduchem chlazený boxer. Jenže ačkoliv v tomto konkrétním autě někdy původně býval, teď už ho tam nenajdete. Na jeho místě je teď čtyřválec z Hondy.

Tohle auto má prý velmi zajímavý příběh. Když se k němu jeho dnešní majitel Scott Girondo dostal, mělo pod zadní kapotou už nepůvodní motor. Poháněl ho tehdy dokonce americký motor V8. Podle kol i křídla by to mohlo být původně toto auto, na prvních fotkách přestavby – na rozdíl od těch pozdějších – ještě má „nízké“ prahy. Jestli to ale je nebo není to stejné auto, to s jistotou nevíme.

Jisté ale naopak je, že osmiválec se Scottovi v autě nelíbil a tak se rozhodl ho vyměnit. Původní vzduchem chlazený šestiválec s protilehlými písty ale nesháněl. Vybral vodou chlazený motor, vysokootáčkový VTEC od Hondy s označením K20A2. Jde o přeplňovaný čtyřválec s dvoulitrovým objemem, který se původně nacházel pod kapotou amerického coupé Honda RSX Type-S. Motor nezůstal sériový, změněn byl kompresní poměr na 10,5:1, jiné jsou vačkové hřídele, ale také turbodmychadlo Garrett GTX3076. Původní výkon 149 kW tak nyní určitě Porsche nepohání.

Podle informací v tomto článku je nový motor ke zbytku původního pohonného ústrojí, respektive v převodovce připojen pomocí speciálního adaptéru i nového setrvačníku. Auto dostalo také nový podvozek Elephant Racing GT3 a nové brzdy, jejichž dárcem bylo Porsche Cayman z roku 2008.

A že to funguje, o tom se lze přesvědčit v několika přiložených videích. Co vy na takové stavby?

Štítky: , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek