Tohle Porsche 356 Speedster se prodalo za téměř 4 miliony Kč

Autor: Anina Russová - 5. 12. 2015


Porsche a obzvláště model 356 Speedster je mému srdci blízký. Jsem schopná pochopit jeho astronomické cenovky, především, když je v perfektním stavu. Absolutně neřeším hloupé vtipy na téma, že je to jen rozšlápnutý Volkswagen Brouk, ale teď vám chci ukázat prodej jednoho takového Porsche 356 Speedster.

Inzerát se objevil na aukčním serveru eBay, kde prodávající nabízel kousek z roku 1955. Potud vše v pořádku, obzvlášť, když jde o nálezový stav ve staré stodole. O takové kousky se většinou strhne doslova bitka. A ta se strhla i v tomto případě, jen vážně nechápu proč. Auto je v dezolátním stavu, jde spíše o kupu šrotu, co nějakým zázrakem po těch letech ještě připomíná Porsche. Podle prodávajícího jde o vůz s pořadovým číslem 212 z celkových 1700 kusů vyrobených kusů a podvozek dostal výrobní číslo #80413. Auto měli všeho všudy pouze dva předchozí majitelé, přičemž odstaveno a zapomenuto bylo už v roce 1974. Tenhle dědeček už navíc postrádá i původní motor. Prodávající má k autu sice hodně náhradních dílů, ale to rozhodně výslednou cenu auta nevysvětluje.

Finální částka se totiž vyšplhala na neuvěřitelných 152 701 dolarů, což jsou takřka čtyři miliony korun. A to je fakt hodně, co říkáte?

Štítky: , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru