ford-fusion-mondeo-motor-mustang-50-v8-video

Tohle není obyčejný Ford Mondeo. Trhá ušní bubínky a driftuje jako nic

Autor: Pavel Srp - 15. 9. 2019


Ford Mondeo je docela příjemný manažerský sedan anebo kombi. Zběsilou jízdu dveřmi napřed si s ním ale v žádném případě neužijete. Ani ve čtyřkolce. Anebo snad ano? Ano! Ale takové Mondeo si jen tak nekoupíte…

Auto, které si můžeme prohlédnout v přiloženém videu, je americký Ford Fusion, tedy právě model, který u nás známe jako Ford Mondeo. Obvykle jde o auto s pohonem předních kol, případně všech kol s preferencí přední nápravy. Bílý sedan z videa má ale poháněná zadní kola.

On totiž z Fusionu, respektive Mondea má už jen málo věcí, prakticky zbyla jen kastle. Drtivá většina věcí pod ní už je z docela jiných aut. Pokud se na auto jen díváte, prozradí to snad jen vytažená přední kola.

Všechny pochybnosti ale zmizí HNED, jakmile auto nastartuje. Ten hluk, který se ozve z dvojice koncovek výfuku, je vážně brutální. To by se ekologové a ochránci světa asi rovnou zbláznili! Tenhle hluk produkuje pětilitr Coyote V8 z Fordu Mustang z let 2015-2017. Navíc jsou tu jen holé trubky od svodů až po konec výfuku. Nejsou tu žádné tlumiče. Prostě nic!

Motor – stejně jako v Mustangu – pohání zadní kola, kam jeho 335 kW/450 koní putuje přes šestistupňovou manuální převodovku Tremec TR6060 původem z Shelby GT500 z roku 2007.

Z Mustangu je ale i kompletní přední náprava včetně pomocného rámu, ale i kompletní řešení pohonu zadních kol. Napasování těchto věcí na Ford Fusion nebylo prý nijak složité, dokonce prý naopak překvapivě jednodušší, než se očekávalo. A výsledek je prostě skvělý!

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru