mansory-aston-martin-dbx- (1)

Mansory je úpravce, který zpravidla sází na extravaganci a auta upravuje velmi výrazně. V poslední době sice představil pár decentnějších aut, ale teď je zase zpátky v plné kráse. Nejnovější úprava Aston Martinu DBX je opět hodně divoká.

Prakticky všechny automobilky světa do své nabídky zařadily SUV a ty, které zatím ne -například Ferrari – už jej plánují nebo dokonce testují. SUV automobilkám výrazně zvyšují prodeje, ukázalo se to před lety u Porsche Cayenne, ale nově i v případě Rolls-Royce Cullinan nebo Lamborghini Urus, které trhají prodejní rekordy. Nejinak tomu je právě i v případě Aston Martinu DBX.

Mansory autu dodal novou masku chladiče i přepracovaný nárazník s výraznější spodní částí. Na nárazník navazují rozšířené blatníky i nástavce prahů. Vzadu pak nejvíce zaujme dvojice křídel – jedno nad zadním sklem, druhé pod ním. Nechybí ani přepracovaný difuzor v zadním nárazníku. Vše je samozřejmě vyrobeno z karbonu a má to mít pozitivní vliv na aerodynamiku.

Přečtěte si také:  Bentley Bentayga prošlo úpravou u Mansory. Dostalo široký bodykit z karbonu a 23" kola

Jízdní vlastnosti má pak vylepšit nový sportovní a snížený podvozek. S tím souvisí i výměna kol za disky s průměrem působivých 24 palců a se specifickým tvarem tak, aby chladila brzdy.

A brzdy budou potřeba, protože nezůstalo jen u designu. Mansory zvýšil také výkon dvěma turbodmychadly přeplňovaného čtyřlitrového V8. Ten v sérii nabídne 410 kW a 700 Nm, teď má ale 596 kW a rovných 1000 Nm. Aby se v Mansory na takové hodnoty dostali, museli vyměnit obě turba, nainstalovat úplně nové výfukové potrubí, motor dostal nové vzduchové filtry a vše završil chiptuning.

Přečtěte si také:  Novitec F8 N-Largo je upravené Ferrari F8 Tributo. Je širší, rychlejší a skvěle zní!

Zrychlit z místa na stovku teď toto upravené SUV zvládne za dechberoucích 3,8 sekundy a podle úpravce jede až 325 km/h.

Přidat komentář