Pokud chcete nějaké originální auto, pak se nabízí tuning a úprava toho, které už vlastníte. Pokud vám to ale nestačí, pak si nějaké vlastní auto můžete postavit. Vzniknout tak může třeba něco jako toto Gagliardi Vex. To bylo původně docela obyčejné Porsche Boxster.

Základ v Porsche Boxster (generace 987) byste při pohledu na auto hledali opravdu marně. Nesedí totiž ani základni rozměry, protože podvozek byl o 305 mm prodloužen. Zcela nové tvary má i karoserie, jejíž panely jsou vyrobeny z plechu, nikoliv z laminátu, jak by se asi dalo čekat.

Přečtěte si také:  Chudák Octavia. Bizarnější tuningovou ránu už asi dostat nemohla

Samotné rozměry karoserie jsou velmi zajímavé, zejména šířka (2,03 m) a výška (1,11 m), protože i díky tomu auto vypadá jako opravdový sporťák. Tím spíše, když se podíváte na kola, jejichž průměr je 20 palců.

Stále jde o roadster, který se dá používat při krásném, ale i při špatném počasí. Tvůrce totiž nechal možnost sejmutí střešního dílu karoserie, který se dá uschovat za přední sedadla v případě, kdy chcete jezdit s větrem ve vlasech.

To, že jde o Porsche Boxster byste ale nepoznali ani podle interiéru. Ten je nejen zcela přečalouněn do kombinace černé a červené barvy, ale také dostal zcela novou palubní desku. Prodejce ale slibuje, že technika, včetně kompletní elektroinstalace je původní, takže auto se chová jako původní Porsche.

Auto je na prodej, inzerát najdete na Ebay. Pokud se vám líbí, pak si musíte připravit 65 tisíc dolarů, což je v přepočtu bezmála 1,5 milionu korun. A to rozhodně není málo…

Přečtěte si také:  Tahle zrůda se prodala za 200 tisíc. Bývalo to jedno z nejhezčích aut světa