Je bez debat, že design je věcí subjektivní. Je také bez debat, že každé zboží má svého kupce a vkus máme každý úplně jiný. I tak si ale dovolujeme tvrdit, že existuje něco jako jakási nepsaná pravidla designu, která by se měla dodržovat. Také si myslíme, že méně je někdy více. 

Zásahem velmi zběsilého tunera byla postižena Škoda Octavia, což je i u nás (nejen) tunery velmi oblíbený model. Jenomže rumunský majitel této konkrétní Octavie prostě pekelně přestřelil. Fotky jeho auta se objevily na Facebooku, kde vyvolaly vlnu komentářů. Někteří jsou znechuceni, jiní se jen baví a našlo se i pár těch, kteří jeho výtvor chválí.

Tohle Porsche Boxster nepřehlédnete. Jeho majitel vykoupil díly z benzinky

Důvod té spousty reakcí je prostý. Záplava tuningových doplňků z nějakého hobby marketu nebo z čerpací stanice. Desítky laciných napodobenin chromu jsou prostě všude. K tomu majitel přidal černé plastové cosi. Vážně nejsme schopni poznat, k čemu ty černé díly měly původně sloužit. A vlastně nevíme ani to, k čemu slouží v případě této Octavie.

Kromě toho majitel autu polepil víko zavazadelníku. Nechybí na něm chromová čísla 3 a 2, chromový nápis Sport a další nesmyslnosti. Vpředu pak na kapotě našla místo celá řada znaků automobilky. To, kdyby náhodou někdo nevěděl, na jaký vůz se to vlastně dívá. V podobném duchu se pak nese i interiér auta. Ten je plný chromových nesmyslů, divných držáků na telefon, samolepek a dalších doplňků.

Celá tahle úprava je prostě jeden velký úlet. Směšný a trapný? Možná. Majitel je ale jistě nadšený. Auto je navíc pojízdné, a pokud některá z ozdob neupadne a někomu neublíží, jde i o vcelku neškodný tuningu. Souhlasíte?

🙄😶

Zveřejnil(a) SKODA Octavia 2 dne Úterý 28. ledna 2020