Tohle staré a hranaté Volvo je opravdovým sleeperem v pravém slova smyslu. I když na první pohled nevypadá, ukáže zadní světla mnoha opravdovým sportovním autům. Jak je to možné?

Víte vlastně, co znamená pojem sleeper? Jde o auto, které na první pohled působí a vypadá úplně obyčejně, ale pod kapotou má často takový výkon, který umí kola roztočit takovou rychlostí, že ostatním na silnici nezbyde nic jiného než oči pro pláč. Často to bývá zástavba úplně jiného motoru z mnohem silnějšího auta.

A tohle stařičké Volvo tuto definicí beze zbytku splňuje. Faktem je, že tahle automobilka na sebe za poslední dobu upozornila hlavně tím, že hodlá dost drasticky vychovávat nás, řidiče…

Volvo Cars zavede u všech svých vozů omezení maximální rychlosti na 180 km/h

Takové čtení vám ale může zkazit náladu. Tak co si ji zase trošku zvednout a ukázat si, že Volvo není jen o hloupých omezení? Volvo se v šikovných rukách může proměnit v pekelnou bestii.

Tohle auto má ale pod kapotou motor, který mu umožní jet mnohem rychleji. Ovšem nainstalovat motor V10 z Lamborghini do starého rodinného kombíku není úplně snadné. Zatím to také vypadá, že si aktér tohoto projektu ukousl možná moc velké sousto a zatím si není sám tak úplně jistý, že ho zvládne celý dokončit. Prý bylo zatím to nejjednodušší sehnat motor, který nakonec k majiteli dorazil až z Dubaje. Ovšem problém nastal, když motor tvůrce této stavby vybalil. Byl totiž z bouraného závodního speciálu GT2 a měl bohužel prasklý blok. Ale i to se nakonec podařilo vyřešit.

K tomu všemu musí ale tvůrce sehnat další velkou spoustu dílů. A také najít způsob, jak to vše zapojit dohromady tak, aby to vše fungovalo. Problém bude totiž se vším, od uložení motoru až po převodovku. Člověk, který má celou tuto zběsilost na svědomí, je však profík každým coulem. Spolupracuje třeba i s Jonem Olssonem na mnoha jeho hodně známých autech. I proto doufáme, že tahle přestavba jednou bude fungovat. Bylo by to asi nejdokonalejší Volvo, jaké jsme kdy viděli.