Tisícikoňové peklo na sprintu. Vymítač ďábla zajel skvělý čas

Tisícikoňové peklo na sprintu. Vymítač ďábla zajel skvělý čas

Od Anina Russová | 9. 3. 2018 0

Je tomu takřka rok, kdy jsme vám představovali doslova pekelné Camaro The Exorcist. Tohle auto bylo odpovědí na zběsilý Dodge Challenger Demon a ačkoliv nejsme úplně velcí příznivci amerických super aut, u těchto dvou nám srdce zaplesalo radostí. Jde o monstra, jaká na silnicích nemají obdoby.

Všichni ví, že Chevrolet Camaro The Exorcist je rychlé, výkonné a silné auto. Jeho skutečné schopnosti na poli rychlosti ale ukáže až v přiloženém videu. V tom můžeme zhlédnout černo-černé americké peklo zachycené při sprintu na čtvrt míle. A dle kouře od zadních pneumatik je hned jasné, s kým máme tu čest. Ale jen pro pořádek si ho ještě připomeneme.

Auto pohání přeplňovaný osmiválec o objemu 6,2 litru, který disponuje výkonem rovných 1 000 koní a točivým momentem 1 310 Nm. Na svědomí ho nemá samotná značka Chevrolet, ale její dvorní úpravce Hennessey Performance. Ten vsadil na nový a větší kompresor, nový mezichladič stlačeného vzduchu, ale upravil také hlavy, vačky a samozřejmě instaloval zbrusu nové výfukového potrubí. Celkem slušná porce výkonnostních úprav, která ovšem funguje jako švýcarské hodinky. Jen trošku nahání strach.

Vždyť ten sprint na čtvrt míle Camaro zvládlo v čase 9,65 sekundy. Připadá vám to málo zajímavé? Pak přidáme maximální rychlost, které při sprintu dosáhl. 349 km/h už zajímavých je, co myslíte?

https://www.youtube.com/watch?v=MkeKWmuxyow