O nadcházejícím víkendu má být vpravdě letní počasí beze srážek, takže není vůbec nutné zůstávat doma. Pokud jste fanoušky všeho, co voní po benzinu, jistě si vyberte z naší přehlídky tipů na různé motoristické akce konající se po celém Česku.

40. SVK Rally Příbram 2020

Už v pátek 24. 7. 2020 se po roční přestávce jede Rally Příbram. Tentokrát jde ale jednodenní rally sprint. V pátek se na náměstí TGM v Příbrami odehraje předstartovní show, kde bude připraven program pro celou rodinu. V sobotu 25. 7. 2020 opět na náměstí TGM proběhne start do rally a pak i cíl soutěže.

Letní sraz Citroën

Po celý víkend bude ve SportKempu Kralovice k vidění velké množství vozů Citroën různého stáří i stavu. Letos se akce uskuteční na téma Vánoce, bude tedy na co se dívat. Hlavní program proběhne v sobotu, kdy organizátor slibuje den napěchovaný soutěžemi a hrami. Vstupné na sraz je 300 Kč pro auto a posádku.

Celorepublikový sraz Favorit/Forman 2020

V kempu Ranč Bystřička u Valašského Meziříčí se po celý víkend koná setkání fanoušků, příznivců a majitelů vozů Škoda Favorit a Forman. Těšit se můžete na tradiční soutěže a hlasování o nejlepší sériové auto, “plechovku“, interiér a tuning. Chybět nebudou ani soutěže o nejhlasitější výfuk, nejlepší audio nebo o nejmladšího a nejvzdálenějšího účastníka. Při příjezdu v pátek je vstupné 350 Kč, při příjezdu jen na sobotu 400 Kč.

18. letní Porsche sraz Čáslav

V sobotu se koná již tradiční setkání vozů Porsche ve středočeském kraji, konkrétně v Čáslavi. Mezi 9. a 12. hodinou budou účastnické vozy vystaveny na náměstí. Po obědě se přesunou do Světlé nad Sázavou a později odpoledne do Ledče nad Sázavou.

Sraz & výlet – Legendy na cestách

Automobilová slavnost Legendy letos kvůli koronavirovým zákazům a opatřením nemohla proběhnout. Proto se pořadatel rozhodl, že Legendy vyšle na cesty po Česku. Každou 3. sobotu v měsíci proto pořádá výlet a malý sraz, kterého se pravidelně účastní vozy všech druhů a stáří, ale také přátelé a kamarádi, kteří mají rádi motory a krásné stroje. Tentokrát jde o vyjížďku, která v sobotu startuje kolem deváté hodiny ranní na parkovišti Penny Marketu v Novém Strašecí. Odtud účastníci pojedou směr Krásný Dvůr, Podbořany a následně k muzeu amerických aut JK Classics. Účastnit se lze po uhrazení 500Kč organizačního poplatku za auto.

Fotogalerie: Sraz amerických aut a veteránů Summertime v JK Classics – červenec 2020

Food Truck Fest Pardubice

Tentokrát také z trochu jiného soudku. V sobotu se v Pardubicích koná festival plný skvělého jídla, které vám připraví kuchaři z pojízdných aut a dodávek. Organizátor slibuje ochutnávku jídel z celého světa na čtyřech kolech. Vstupné je zdarma.

Americký víkend

V sobotu se ve westernovém městečku Šiklův mlýn koná sraz amerických aut. Nebudou chybět americké burgery, country kapela, taneční vystoupení a večerní show. Akce je vhodná pro celou rodinu. Vstupné do areálu je 260 Kč pro dospělého a 130 pro děti od 100 do 140 cm. Menší děti a senioři mají vstup zdarma. Rodinné vstupné vyjde na 625 Kč.

Víkend otevřených vrat

Milovníci autobusů si přijdou na své po celý víkend v Muzeu dopravy ve Strašicích v Plzeňském kraji. Po oba víkendové dny jde tam vstup zdarma.

Nepomucký trojúhelník 2020

O víkendu se v Nepomuku jede 39. ročník road racingového závodu historických motocyklů a sajdkár. Vstup pro diváky je zdarma.