Tipy na víkend: Off-roadové setkání nebo rallycross. Autařské akce se pomalu rozjíždějí

Autor: Anina Russová - Zdroj: facebook.com - Foto: Pavel Srp - 25. 6. 2020


Ještě před několika málo týdny to s automobilovými srazy a akcemi vypadalo hodně špatně. Koronavirus zastavil běžný život a jen obtížně se vracíme do doby před jeho rozšířením. Vláda České republiky jen před pár dny povolila veřejné akce, kterých se aktuálně smí účastnit až 1000 lidí najednou. To znamená, že se řada auto a moto srazů konečně může uskutečnit. Bohužel ale ne všechny. Ty opravdu velké, jako třeba Legendy, byly bohužel pro letošek zrušeny anebo přesunuty na příští rok.

O nadcházejícím víkendu ale už opět můžete na některé akce a srazy vyrazit.

2nd EVENING DRIVE

V sobotu od sedmi hodin večer se v Praze 6, na střeše obchodního centra Šestka, koná druhý ročník akce s názvem ‚Evening Drive‘. Akce je určena především pro auta do roku výroby 1990, ale v případě velmi zvláštního nebo zajímavého vozu bude povolen vjezd i těm s rokem výroby do 1999. Kdo se chce akce účastnit, měl by napsat organizátorům na mail, kde nahlásí, jakým vozem přijede. Jde o poklidnou a pohodovou akci, žádné pálení pneumatik či zběsilé projíždění po parkovišti.

Cabrio Vánoce

Počasí by mělo být ideální na vyjížďky „nahoře bez“, takže pokud máte vůz bez střechy a chcete si užít víkend spolu s podobnými nadšenci do jízdy bez střechy, vyrazte o víkendu do kempu Zátiší v Úštěku. Koná se zde sraz kabrioletů zaměřený tematicky na zimní svátky, tedy ‚Cabrio Vánoce‘. V programu nechybí společný výlet, štědrovečerní večeře, Ježíšek s dárky pod ozdobeným stromkem a to vše za zvuku vánočních koled.

Test BMW 440i xDrive Cabrio (2019)

Jeep Weekend 2020

Milovníci terénní jízdy a ti, kteří se nebojí ušpinit, mohou o víkendu vyrazit do karlovarského kraje, konkrétně do areálu Commandersovo. Koná se zde velký sraz majitelů a příznivců vozidel značky Jeep. Areál bude v pátek přístupný od čtyř hodin odpoledne, uzavírá se v neděli v poledne. Vstupné je pro auto 500 Kč a pro pěší 100 Kč. V rámci programu nebudou chybět soutěže, jízdy v předváděcích vozech nebo hlasování o nej auta.

MČR Rallycross Sosnová 2019

Vůně spáleného benzinu, pořádná závodní auta a skvělá atmosféra na okruhu v Sosnové. To si budete moci vychutnat po celý nadcházející víkend. Pořadatel očekává hojnou účast jak jezdců, tak diváků. Dbejte proto jeho pokynů.

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru