První záříjový víkend je nabitý akcemi všeho druhu. Vybere si opravdu každý, protože dostaveníčko si dávají jak veterány, tak třeba příznivci značek Porsche, Audi nebo třeba Alfa Romeo.

Euro Alfa Romeo Pilsen 2020

U příležitosti 110. výročí značky Alfa Romeo se o víkendu v Plzni koná velký evropský sraz vozů značky Alfa Romeo. Hlavní program začne 5. září, kdy se během dopoledne všichni účastníci sejdou na Náměstí Republiky. Jejich vozy tam budou vystaveny až do třetí hodiny odpolední. Prohlížet bude možné nejen veterány a historické vozy této značky, ale také nové modely. Probíhat budou i testovací jízdy, řada koncertů a chybět nebude ani občerstvení.

Veteranfest Slavkov 2020

V sobotu se na zámku Slavkov koná jedno z největších setkání majitelů a obdivovatelů historických vozidel a motocyklů starších 30 let. Na sraz pravidelně jezdí stovky majitelů historických aut a tisíce fanoušků a obdivovatelů. Vstupné je 160 Kč pro dospělého a 100 Kč pro děti, studenty a držitele ZTP.

Audi sraz Špindlerův Mlýn 2020

V sobotu se Špindlerův mlýn zaplní vozy značky Audi různého stavu i stáří. Dle pořadatele jde o největší sraz vozů Audi a příznivců pohonu všech kol v České republice. Proběhne u sjezdovky Svatý Petr, tedy v „Home of quattro“. Celá akce se mimo jiné koná na podporu vozíčkářů, kteří se jí také zúčastní.

53. ročník mezinárodní jízdy Zbraslav – Jíloviště 2020

O víkendu se koná tradiční veteránská jízda mezi Zbraslaví a Jílovištěm. V sobotu dopoledne budou účastnická auta vystavena na náměstí ve Zbraslavi, následně se vydají na trať a odpoledne budou vystavena v Jílovišti. Kdo nestihne výstavu v sobotu, může dorazit ještě v neděli, kdy je mezi desátou a půl dvanáctou dopoledne majitelé vystaví v Jílovišti u cukrárny Stáňa a pak pojedou do pražského obchodního centra POP u ruzyňského letiště.

Sraz youngtimerů 2020 Všeměry

V Kempu Vltava Všeměry se po celý víkend koná sraz youngtimerů. Organizátor zve všechny, jejichž vůz je příliš mladý pro klasická veteránská setkání. Zároveň slibuje celou řadu krásných aut, motocyklů a příjemný doprovodný program pro celou rodinu.

RD6 Transportprojekt Drift Challenge Sosnová – CEZ DMP

Milovníci spálených pneumatik a jízdy dveřmi napřed si během víkendu přijdou na své v Sosnové. Letos jde již o druhý ročník, přičemž organizátor prosí všechny návštěvníky, aby dodržovali opatření proti šíření koronaviru. Páteční vstupné na drifty, kdy je areál otevřen od dvanácti hodin, vyjde na 50 Kč. V sobotu na stání vyjde na 100 Kč a v neděli na 150 Kč. Vstupné na krytou tribunu na celý víkend vyjde na 390 Kč. Připravit si musíte také 50 Kč na parkování. Chybět nebude drift taxi pro návštěvníky, ale samozřejmě také divácky velmi oblíbené souboje dvou jezdců proti sobě, tzv. gymkhana.

Přečtěte si také:  Prototypy čistě elektrického Porsche Macan už testují na silnici. Do prodeje půjde za dva roky

Prague Harley Days 2020

Během víkendu se na výstavišti v Holešovicích koná tradiční sraz jedné stopy a burácejících motorů značky Harley-Davidson. Poprvé a prý naposledy je vstupné zcela zdarma. Prague Harley Days 2020 se spojují s dalšími dvěma spřátelenými akcemi, které v tomto termínu budou na Výstavišti Praha probíhat. Tou první je tradiční a největší burger a BBQ akce v celé Evropě – Burgerfest. Druhou připojenou akcí je Koncert pro 10 milionů – poděkování všem zdravotníkům, záchranářům, policistům a dalším složkám IZS, kteří nasazovali vlastní zdraví v boji s covid19.

X. International Meeting Svratka

Kromě Alfy Romeo si o víkendu dají dostaveníčko také majitelé italských sportovních vozů. Jde o mezinárodní sraz italských historických a sportovních automobilů, kterého se letos účastní také členové Lancia klubu Česká republika, kteří na místě oslaví 15. výročí Lancia klubu. Sraz se koná 5. září v Hotelu Svratka a jeho okolí. Sobotní dopoledne uvítá účastníky prezentací na svrateckém náměstí. V areálu Hotelu Svratka pak budou vystaveny automobily všech účastníků srazu. Proběhne divácká anketa o nejelegantnější automobil, soutěž o nejhezčí dobový převlek a budou k vidění i historické závodní automobily.

Veteráni v sedle 2020

V sobotu 5. září 2020 proběhne na motokárové dráze Pánov u Hodonína sraz spojený s originální akcí, 12hodinovým závodem mopedů – Babett, Stadionů a dalších „šlapacích pohybovátek“. Jde o akci pro celou rodinu se vstupem zdarma. Na sobotní odpoledne si organizátor připravil několik dovednostních soutěží pro návštěvníky.

Ferdinand Porsche Festival

Po celý víkend se ve Vratislavicích nad Nisou koná tradiční setkání majitelů vozů Porsche. Už v pátek bude možné účastníky potkat v rodném domě Ferdinanda Porsche. V sobotu pak budou všechna auta vystavena v areálu Vestec v Liberci. Proběhne zde výstava vozidel a burza dílů a příslušenství. Vstup pro účastníky je 100 Kč za auto. V jedenáct hodin dopoledne proběhnou ukázkové jízdy sportovních a závodních automobilů Porsche i jiných značek. Od 12:30 proběhne autogramiáda automobilových závodníků současnosti i minulosti. Dále proběhnou orientační jízdy a jízdy pravidelnosti.

Královéhradecká youngtimer veterán rallye 2020

O nadcházejícím víkendu proběhne 1. Královéhradecká youngtimer veterán rallye 2020. Vzhledem k nárůstu mladších historických vozidel je tato akce určena pro veškerá historická vozidla do roku výroby 1990. V sobotu bude možné vidět všechna účastnická auta na Masarykově náměstí v centru Hradce Králové. Poté účastníci vyrazí na orientační jízdu s cílem na chatě Horalka ve Sněžném v Orlických horách.

Hlučínská krmášová jízda veteránů

V sobotu 5. září se ve Hlučíně a jeho okolí koná společná projížďka historických vozidel. Délka tratě je 45 km se zastávkami na zajímavých místech. V sobotu ráno budou auta účastníků vystavena ve sportovním a rekreačním areálu Hlučín u penzionu Rodos. Následně se přesunou na Mírové náměstí v Hlučíně, kde proběhne oficiální start. Návrat do cíle, tedy na Mírové náměstí proběhne kolem čtvrté hodiny odpolední.

Přečtěte si také:  Elektrické čínské rodinné auto na Nürburgringu v rámci volných jízd deklasovalo plno super aut na benzin

Den s eMBéčkem 2020

11. ročník srazu Den s eMBéčkem se koná 5. září v Malé Skále, konkrétně v kempu Ostrov. Od rána proběhne tradiční výstava vozidel, okolo poledne se účastníci přesunou do Liberce na setkání majitelů vozidel Porsche, odkud se odpoledne přesunou do Muzea socialistických vozů v Železném Brodě, kde bude akce také ukončena.

XXI. sraz historických vozidel

V Červené Vodě se v sobotu koná 21. sraz historických vozidel. Brzy ráno, maximálně do devíti, proběhne výstava aut v Červené Vodě u tamního obecního úřadu. Následně účastníci vyrazí na jízdu zručnosti směrem Bludov. Po obědě budou pokračovat až na Severomoravskou chatu, kde by se všichni měli sejít kolem páté hodiny odpolední.

Ecce Homo Historic 2020

První zářijový víkend se ve Šternebrku také uskuteční tradiční Ecce Homo Historic. V sobotu dopoledne proběhne tradiční výstava veteránů na Radniční ulici, začátek je v 9 hodin. Během celého dopoledne mohou návštěvníci hlasovat v divácké anketě, která bude nejhezčí auto a motocykl akce. Hlasovat se bude také nejhezčí dobové oblečení, TOP účastník, nejstarší automobil a motocykl apod. Okolo půl jedné začnou veteránské vozy Radniční ulici opouštět a ve 12:45 startují na Rally Ecce Homo Historic po okolí, kde budou tradičně plnit po cestě připravené úkoly.

South Bohemia Classic

O víkendu proběhne mezinárodní setinové rallye veteránů, které se zúčastní více než 100 posádek. V pátek ráno budou všechna auta vystavena v Tréninkovém kempu, v hotelu Resort Relax v Dolních Vltavicích. Následně až do odpoledne proběhne prezentace posádek. Před pátou odpolední vyrazí na start první etapy, která má 167 kilometrů. Start proběhne v Českých Budějovicích na náměstí Přemysla Otakara II. Před osmou začne večerní průjezd centrem města. V sobotu od hotelu Relax startuje druhá etapa už v osm ráno. Cíl je na stejném místě a to v půl osmé večer.