6-sraz-socialistickych-aut-hnacov-2019-kveten- (7)

Tipy na poslední prázdninový víkend: závod trucků, škodovky, velorexy nebo velká autoshow v Praze

Autor: Anina Russová - Zdroj: Facebook/Internet - Foto: Pavel Srp - 27. 8. 2020


Máme před sebou konec léta, děti se brzy vrátí do škol a my ostatní k běžným povinnostem. Ještě před tím si ale můžeme užít stále ještě prázdninový víkend plný vůně benzinu a krásných aut.

Autoshow Praha 2020 + Prague Car Festival

Během celého víkendu se na výstavišti v Letňanech odehraje velká auto výstava, v rámci které si vůbec poprvé budete moci na vlastní oči prohlédnout celou řadu novinek, jako je třeba Škoda Octavia RS.

Současně s tím se koná výstava upravených automobilů Prague Car Festival, v rámci které jsou připraveny další doprovodné aktivity – srazy elektromobilů, sportovních automobilů a podobně.

Děti do 12 let a držitelé ZTP mají vstup na místě za 200 Kč, ostatní na místě za 300 Kč. V rámci předprodeje vyjde vstupenka pro děti na 150 Kč, pro ostatní na 250 Kč.

Rally sprint Bělá pod Bezdězem – Setkání jezdců rally 2020

V pátek a v sobotu si můžete v Motorlandu Bělá užít silná závodní auta a jízdy těch nejlepších pilotů. Kromě aktuálních modelů se na trati představí i řada historických závodních speciálů. V pátek od 13.00 do 17.00 proběhnou tréninkové jízdy na malém okruhu, v sobotu pak v půl desáté dopoledne odstartuje samotný závod.

Volkswagen Fest 2020

Po celý víkend se v Aeroklubu České Budějovice, na letišti Hosín koná velké setkání fanoušků a majitelů vozů značky Volkswagen. Program je určen pro celou rodinu, přičemž organizátoři budou ze všech prodaných vstupenek losovat jednoho šťastlivce, který vyhraje auto. Kromě zbrusu nových modelů značky se na místě představí také celá řada více či méně upravených volkswagenů. Při platbě předem vyjde vstupné na 399 Kč na celý víkend. Při platbě na místě pak na 499 Kč. V ceně je jak volný pohyb po areálu, tak koncerty, drobný upomínkový předmět a hlavně možnost vyhrát ono auto, kterým bude Golf Cabriolet první generace.

Automoto veteráni Bucek

V sobotu 29.8. se na Komenského náměstí v Novém Strašecí uskuteční sraz historických vozidel. Na náměstí také proběhne kulturní program s hudební skupinou Ágnes, divadlem M z Duchcova, prvorepublikovou módní přehlídkou Athelier Cakee. Celé dopoledne bude probíhat trh. V poledne se účastníci vydají na spanilou jízdu, kterou odstartuje starosta města Karel Filip. Zakončena bude v kempu Bucek, kde je připraven kulturní program vhodný i pro nejmenší.

24. Trabant sraz

Během víkendu se ve Vrbně u Blatné koná již 24. ročník Trabant srazu. Akce je vhodná pro celou rodinu. Pořadatelé si připravili jízdu zručnosti, burzu náhradních dílů či spanilou jízdu. Kromě klasických trabantů, jaké si všichni pamatujeme, se na akci představí také několik závodních speciálů.

The Most Truck Festival

Celý víkend bude autodrom Most patřit závodním náklaďákům. Jede se součást prestižního podniku evropského šampionátu okruhových tahačů (FIA ETRC) Total Czech Truck Prix. Akce určená zejména pro všechny truckery, spediční, dopravní společnosti a milovníky kamionů nabídne spoustu zábavy i návštěvníkům z řad široké veřejnosti. Pro návštěvníky je připravena zábavní zóna s atrakcemi, jako jsou americké kamiony, show kamiony, autogramiáda jezdců ETRC, prezentace RC modelů trucků a řada soutěží. Vstupné na pátek 295 Kč, sobotu je 590 Kč, na neděli pak 490 Kč.

Pohodový meeting majitelů automobilů Škoda

V sobotu po celý den budou v Cabrio Gallery, tedy v galerii Československých kabrioletů a sportovních vozidel v Dobřenicích koná setkání majitelů a fanoušků škodovek. Chybět nebudou komentované prohlídky prostor galerie a řada krásných aut. Vstupné je zdarma nebo dobrovolné.

Sraz historických vozidel Uherčice

V neděli v obci Uherčice se koná sraz historických vozidel se soutěží o nejkrásnější stroj. Krom toho je v plánu také spanilá jízda po okolí a také oslavy 800 let existence obce. Startovné pro účastníky je 80 Kč, vstupné zdarma.

Jihočeský Favorit sraz

O víkendu se na koupališti v Kaplici koná sraz Favoritů, škodovek s páteřovým rámem a sovětských vozů. Během soboty účastníky čeká 100 kilometrů dlouhá orientační jízda po okolních obcích. Během celého víkendu je na koupališti zajištěno občerstvení s dostatkem piva a jídla. Startovné je 250 Kč.

Rallye Posázaví 2020

Posázavský Klub Historických Vozidel v sobotu pořádá orientační soutěž Rallye Posázaví. Účastnit se mohou pouze stroje starší 30 let. Start a cíl soutěže bude u Zámku Berchtold.

Cesta kolem Světa

V sobotu proběhne zábavně orientační závod historických vozidel kolem Třeboně s názvem Cesta kolem Světa. Start bude z Chlumu u Třeboně v půl 11 dopoledne. Trasa závodu bude měřit asi 80 kilometrů a na účastníky je připravena řada záludných úkolů.

10. Setkání vozů Škoda 110R Coupé

Sobotní den bude v autokempu Rozkoš patřit u příležitosti legendárnímu modelu Škoda 110R Coupé. V rámci akce účastníci připomenou a oslaví také 50. výročí zahájení sériové výroby tohoto vozu. Zahájení akce proběhne v autokempu, následně se účastníci přesunou na náměstí do Rychnova nad Kněžnou a poté do továrny Škoda Auto v Kvasinách.

Výstava veteránů na Kolowratském zámku v Rychnově nad Kněžnou

Podorlický Veteran Car Club pořádá již 5. ročník výstavy veteránů na Kolowratském zámku v Rychnově nad Kněžnou. Výstava se koná u příležitosti zdejšího řemeslného jarmarku. Start akce je v 10 hodin dopoledne.

Pálavský Oldtimer

Po celý víkend budou mít v okolí Pálavy sešlost historická auta s rokem výroby maximálně 1945. Účastníky čeká asi 70kilometrová vyjížďka tamním vinařským krajem, přičemž krátké zastávky budou mít v Lednicích, Valticích a v Mikulově.

29. sraz vozítek Velorex

Během soboty můžete v Blansku potkat zvýšený počet tříkolek, které neškrábou, ale leští. Od deváté hodiny ranní až do jedenácté dopolední budou Velorexy vystaveny na náměstí, následně projedou v koloně městem a odpoledne se vydají na výlet po okolí.

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru