AA_PR_1

Tipy a triky na přípravu auta na podzim a zimu

Autor: Komerční sdělení - Zdroj: AutoMax - Foto: Armor All - 18. 10. 2021


Podzim a zima dávají našemu automobilu pěkně zabrat. Trpí nejen exteriér, ale také interiér vozu. Pojďme se podívat na několik tipů a triků, jak připravit náš vůz na neustálou vlhkost, střídání teplot, špínu a sůl z vozovek. Příprava automobilu na zimu nám může zabrat trochu času, ale určitě to stojí za to a naše auto to ocení.

Jak připravíme interiér vozu

Začneme interiérem, protože ten, i když se to nezdá, trpí v zimě stejně jako exteriér. Na začátku vyhodíme všechny letní propriety a nahradíme je těmi zimními.

Kanystry s letní směsí do ostřikovačů vyměníme za ty se zimní směsí. Textilní koberečky nahradíme těmi gumovými, abychom nepodporovali vysokou vlhkost v autě. Gumové koberečky vyschnou rychleji, než ty kobercové. Vlhkost je v zimě vyšší, poznáme to hned po ránu, když máme zamlžená okna.

Doplníme zimní příslušenství bez kterého se neobejdeme — škrabka na sklo, smetáček na sníh, čisticí ubrousky na sklo, pokud žijeme tam, kde hrozí závěje sněhu, připravíme i lopatku na sníh.

Interiér vozu zbavíme prachu a kamínků, které jsme přes léto nanosili, pořádně vyluxujeme sedačky, koberečky a ošetříme veškeré povrchy. Ty na podzim a v zimě trpí hlavně všudypřítomnou vlhkostí.

Hloubkovou ochranu plastových, vinylových, gumových, dřevěných povrchů zajistí přípravek Protectant lesklý nebo matný. Tyto produkty pronikají do struktury materiálu a chrání proti popraskání a vyblednutí.

Kožené příslušenství v interiéru trpí nejen sluncem, ale také vlhkostí. Proto je dobré sedačky nebo kožené aplikace na přístrojové desce nebo dveřích ošetřit speciálními přípravky. Jedním z nich je Armor All ochrana kůže gel. Ten obnovuje původní vzhled kůže a dodá jí přirozený lesk.

Univerzálním čističem koberců a čalounění vyčistíme veškeré textilní povrchy ve vozu. Odstraní i nejodolnější skvrny a nevysouší citlivé povrchy, můžeme ho použít i na vinyl, gumu a plasty.

AA_PR_3
Armor All – balíček na čištění exteriéru vozu

Samozřejmě nesmíme zapomenout na skla a zrcadla. Každý z nás zná ten okamžik po ránu, kdy se zamlží okna a my čekáme, než se odmlží. Čistý výhled je základem bezpečné jízdy. Proto bychom měli mít vždy po ruce kvalitní čistič skla. Glass Cleaner Čistič skla nezanechává šmouhy a má silný čisticí účinek, navíc má praktický rozprašovač pro snadné a rychlé použití.

Když nemáme po ruce čistič skla, určitě se nám budou hodit některé z ubrousků od Armor All. V jejich nabídce najdeme ty na sklo, na matné i lesklé plasty, univerzální na veškeré plochy v autě nebo speciální na kůži. Čisticí ubrousky jsou takovou tou rychlou záchranou, která se může vždy hodit.

Exteriér vozu

V chladném a vlhkém období trpí jak lak automobilu, tak pneumatiky a disky. Tyto části vozu můžeme s pár přípravky připravit na zimu i v domácí garáži a zvýšit tak jejich životnost.

Pneumatiky a disky

Výměna letních pneumatik na ty zimní je samozřejmostí. České předpisy nám ukládají povinnost zimních pneumatik od začátku listopadu do konce března. Rozhodující je výška dezénu, takže než přezujeme, zkontrolujeme si výšku dezénu. Pro osobní vozy do 3,5 tuny je minimum 4 mm a pro nákladní vozidla nad 3,5 tuny 6 mm.

Když pneumatiky dobře vyčistíme, tak vydrží samozřejmě déle. Tire foam pěna na pneumatiky zbaví pneumatiky veškeré špíny a proniká hluboko do struktury obutí. Nejenže je rychle vyčistí a vyleští, ale také je chrání proti stárnutí a popraskání. Wheel Foam zase zbaví špíny disky. Praktická pěna proniká i na těžko dostupná místa a můžeme ji použít na všechny typy disků.

Karoserie

Lak karoserie v zimě trpí hlavně kvůli nepříznivému počasí a především soli a štěrku, kterými jsou udržovány zimní cesty. Nadměrná vlhkost podporuje korozi karoserie, o malé oděrky od štěrku není totiž v zimě nouze.

Před zimou automobil pořádně umyjeme, ať už v myčce nebo doma v garáži. Mnoho řidičů a řidiček si myslí, že mýt auto v automyčce v zimě je hloupost. Ale opak je pravdou, čím déle je totiž posypová sůl v kontaktu s karosérií, tím rychleji dochází ke korozi. Nejvíc trpí lemy okolo dveří a podvozek. Výlet do myčky se tedy i v zimě vyplatí.

AA_PR_2
Armor All – balíček na čištění exteriéru vozu

I v domácí garáži ale můžeme udělat zázraky. Trh nabízí mnoho autokosmetiky, která je vhodná i pro domácí car detailing. Namátkou Wash & Wax šampon značky Armor All. Tento přípravek umývá a zároveň leští. Vosk, který obsahuje vytvoří na karoserii ochrannou vrstvu, voda tak stéká po karoserii mnohem rychleji, nevytváří stopy a lak je chráněn proti korozi.

Ostatně značka Armor All je jednou z nejprodávanějších značek autokosmetiky na světě. Když začínali, tak jedním z prvních zákazníků bylo muzeum automobilových veteránů. A jak všichni víme, ošetření starých veteránů si vyžaduje kvalitu.

Značka Armor All má dlouholetou tradici ve výrobě auto kosmetických výrobků, jako jsou autošampony, leštěnky, vosky, přípravky na čištění a ochranu kol, kůže apod. Své portfolio neustále rozšiřují a tak na trh dodávají i speciální houby, utěrky z mikrovlákna, lešticí utěrky a další praktické produkty na car detailing.

Máte doma nadšeného motoristu, který tráví v garáži čas car detailingem? Máme pro vás tip na skvělý vánoční dárek!

Vánoční balíček na ošetření exteriéru vozu:

  • JUMBO houba,
  • Tire foam – Pěna na pneumatiky,
  • Wash & Wax šampon.

Vánoční balíček na péči o interiér automobilu:

  • Protectant – hloubková ochrana – matný,
  • Univerzální čistič koberců a čalounění,
  • Mikrovláknová univerzální utěrka

Nakonec ještě zkontrolujeme, zda stěrače stírají. Dobrým pomocníkem v podzimním deštivém počasí jsou tekuté stěrače. A doplníme zásobu zimní směsi do ostřikovačů a zima už nás v autě nepřekvapí. Šťastnou a bezpečnou zimní jízdu!

Štítky: , ,

1 názor na “Tipy a triky na přípravu auta na podzim a zimu”

  1. Na domácí detailing jsem zkoušel několik přípravků od Armor All a musím říct, že vždy spokojenost! Na veterány používám aktuálně řadu Excelent německé značky Koch-Chemie a také za mě fajn objev. Současý trh už naštěstí v tomto směru nabízí velmi bohatý výběr kvalitních přípravků pro domácí péči o auta. Stačí zkoušet.)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek