Top Gear a The Grand Tour měly společného více než jen trojici moderátorů. A v minulém čase píšeme schválně, protože The Grand Tour čekají velké změny. A teď už konečně víme jaké.

Co si budeme povídat. Po velkolepém startu se The Grand Tour řítila do několika problémů. Stejně jako Top Gear, i show placenou Amazonem trápila nevalná sledovanost. Navíc je celá produkce obviněna z toho, že ukradla nápad na jeden z nejsledovanějších speciálů. Bylo prostě potřeba udělat nějakou velkou změnu, která by pořad vrátila do starých dobrých kolejí, aby to diváky opět bavilo.

The Grand Tour má velký problém. Prý ukradla nápad na jeden ze svých dílů

A ten krok právě přišel. V rámci posledního dílu poslední, třetí série totiž Clarkson, Hammond a May oznámili, že s formátem, jaký známe právě už z dob Top Gearu, končí. Neděste se ale, že by snad tahle trojice mířila do důchodu! Ostatně, byla by to škoda. Čím jsou totiž starší, tím mají vytříbenější smysl pro humor.

Tím, že končí formát show, jak ho známe, měli na mysli, že se rozloučí s živým publikem, se studiem v jakékoliv podobě, se zpovídáním více či méně známých osobností a veškerou tou humornou vatou. To ale nemusí znamenat, že je to špatně!

Jezza, Hammond i Captain Slow se totiž rozhodli, že se budou více věnovat všem těm parádním speciálům. A troufáme si tvrdit, že pokud je zase někdo nenařkne z toho, že mu na takový speciál ukradli nápad, mohlo by to mít úspěch. Jejich cesty, šílená dobrodružství a spousta vzájemných naschválů byly vždy nejsledovanější, a pokud se show zaměří jen na to, nesjpíše se znovu dostane do zajímavých čísel sledovanosti.

Faktem ale je, že všem třem ta změna byla svým způsobem trochu líto, což je patrné i z videa, kde tyto změny oznamují. Změny ale byly potřeba a je dobře, že se tahle báječná trojka vydala právě tímto směrem.