Předem musíme varovat, ostatně, udělal to i sám Ruchard Hammond, abyste kousky, které uvidíte ve videu, nikdy nezkoušeli provádět sami. Ty, které Hammond vtáhl do natáčení, jsou profesionálové, a navíc, kdyby se cokoliv stalo, byla u natáčení přítomna záchranná služba. A o čem to mluvíme?

O tom, že se Hammond rozhodl vyzkoušet kvality Fordu Fiesta ST tak trochu jinak. Po svém. V rámci natáčení nové epizody The Grand Tour se tak nejprve rozhodl přejet člověka. Jakkoliv to zní děsivě, naštěstí proti svému autu postavil nějakého sportovce. Základní myšlenka této části testu byla ta, že Hammond sice nezná toho, kdo stojí před jeho autem, ale přejede ho. Naštěstí se tak nestalo. Ten sportovně oblečený mladík auto během jízdy prostě přeskočil.

V druhé části testu zase roztlačí starší Ford, na kterém v lodičce sedí jiný odvážlivec. A třetí pokus zase zahrnuje jiného šílence, který se projde na laně napnutém mezi dvěma jedoucími auty.

6 věcí, které jste možná nevěděli o Jamesi Mayovi

Jakkoliv tyto záběry vypadají hodně zajímavě, vlastně nechápeme, co má takové testování Fiesty ST za cíl. Možná ukázat, co všechno ve Fiestě můžete zažít? Těžko říct. Faktem ale je, že je to prostě jen další show z pera Clarksona, Hammonda a Maye, a tak je jisté, že se máme na co těšit.