Jamese Maye vám asi nemusíme nikterak představovat. Bývalý moderátor Top Gearu a současná hvězda show The Grand Tour se už několik let před kamerou potkává se svými kolegy – Richardem Hammondem a Jeremym Clarksonem. Z těch tří je prý tím nejpomalejším a nejklidnějším řidičem, ostatně proto se mu přezdívá “Captain Slow”, tedy “Kapitán Šnek”. Ale nenechte se hloupými vtipy a přezdívkou zmást. James je za volantem stejně jistý a dobrý jako ti dva. Jen to nemusí dávat tak moc okatě najevo. A mimochodem, jeho smysl pro humor je ze všech tří ten nejvíc britský, nejsušší, ale zároveň podle mého ten nejlepší.

Jakkoliv ale možná tuhle moderátorskou trojici máme rádi, faktem je, že jejich popularita trošku upadá. Postupně proto obměňují strukturu pořadu a také se snaží postupně nalákat více lidí na svou sociální síť Drive Tribe. I k tomu by mělo pomoci video, které James natočil, a v němž prozrazuje 6 věcí, které o něm podle něj nikdo neví. Zbytek prý prozradí právě na webu Drive Tribe.

Video se jmenuje 7 věcí, které o Jamesu Mayovi nevíte. Nakonec jich ale ve videu řekne jen 6. Ale i ty jsou dost zajímavé, respektive spíše bizarní.

Nezvratný osud Jamese Maye nakonec stejně dostihne – video

  • První, kterou James prozradil je, že nikdy nevlastnil vůz s motorem umístěným vpředu. Vždy měl jen buď auta s motorem vzadu nebo uprostřed.
  • Druhým faktem je to, že James má panický strach z kabelů trčících z televizí, ze zdí nebo z počítačů. Jakmile se prý takové kabely zamotají, začne ho z toho bolet za krkem. 😊
  • Číslo tři je také hodně zajímavé. A dost možná z něj bude ještě malý problém. James přiznal, že se jednou v jakési vládní budově nahlásil pod jménem Ježíš Nazaretský. Ovšem už se nikdy neodhlásil. Těší se prý na den, kdy budou budovu evakuovat a hasiči budou pátrat po Ježíši…
  • Čtvrtou zajímavostí je to, že James jednou jaksi ukradl Jaguar přímo automobilce. Jedno z aut měl v půlroční zápůjčce, jejíž součástí je také omezení nájezdu kilometrů a hlavně datum, kdy má být auto vráceno. Jenomže James se mezi tím přestěhoval, Jaguaru to nedal vědět a auto prostě pořád používal. Po několika letech si ho Jaguar ale našel a auto chtěl zpět. James prý při návštěvě z automobilky dělal překvapeného, ale nakonec auto s asi 110 tisíci najetými kilometry vrátil.
  • Předposlední bizarnost vás jistě pobaví. James má panickou hrůzu z toho, že se mu zatrhne nehet nebo že bude mít nehty s ostrou hranou, která se bude neustále někde zasekávat. Proto u sebe na klíčích neustále nosí kleštičky na nehty.
  • A prozradil také to, že vymyslel super herní bankomat. Ten by fungoval tak, že byste zadali částku, kterou chcete vybrat a bankomat by vám dal možnost v jednoduché hře vyhrát částku jednou tak vysokou, přičemž z účtu by vám strhli jen tu vámi původně zadanou. Asi není divu, že si žádná banka jeho nápad nekoupila…