2020-skoda-octavia-combi-spy-foto-motor1_com- (9)

Nová generace Škody Octavia by se měla představit za pár měsíců, a tak se po silnici prohánějí zamaskované prototypy, aby najely potřebné testovací kilometry. Potkat je lze v České republice, ale i v zahraničí.

Po českých dálnicích se prototypy naší domácí značky projíždějí neustále a není tedy zase tak velký problém na ně narazit. To se povedlo i čtenáři Auto.cz, který nachytal na dálnici červený kombík.

Další špionážní fotky byly vyfoceny teď a pocházejí z Alp. Fotografové tam vyfotili bílý kombík, který se snaží pomocí přidaných částí karoserie tvářit jako modernizovaný Superb, ale podle několika detailů lze poznat, že to Superb není. Stačí se podívat například na vnější zpětná zrcátka, na zadní boční sklo anebo na přední světla s rovnou linkou denního svícení.

Zadní světla jsou zamaskovaná k nepoznání, ale na fotce, kde testovací prototyp brzdí a má rozsvícená brzdová světla, si můžeme všimnout, že grafika bude od té aktuální zcela odlišná a budou ji tvořit samostatné diody. Na fotkách červeného kombíku svítí potkávací světlomety a i u těch to vypadá, že Škoda upustila od svého “C”.

A na co se můžeme těšit? S jistotou půjde o auto, které bude stát na podvozkové platformě MQB. Nic dalšího jistého není. Očekáváme, že přední světlomety nebudou dělené, ale budou to Matrix-LED s odcloňováním protijedoucích automobilů jako to už umí i faceliftovaný Superb.

Nová generace Octavie by měla opět povyrůst a s celkovou délkou by měla atakovat až 4,7 metru. Potvrzují to i slova novinářů z Motor1.com, kteří přinesli špionážní fotky bílého kombíku. Redaktoři Auto.cz tvrdí, že kombík dorazí ještě před liftbackem, což je velmi zajímavá informace, protože zpravidla to bývá obráceně.

O pohonných jednotkách můžeme zatím jen spekulovat, ale v zásadě by se neměly příliš lišit od těch aktuálních. Chybět by nemělo ani provedení RS. Otazník visí i nad alternativními pohony. Stejně jako nyní by měla zůstat verze na CNG, ale přibýt by mohl plug-in hybrid, ale možná i čistý elektromobil.

Na světě už je i několik počítačových renderů, jak by nová generace mohla vypadat. A jeden z nich se objevil opět i na Motor1.com, ale třeba i v jednom našem starším článku. Taková Škoda Octavia by se nám líbila. A co vám?

2020-skoda-octavia-render-motor1_com