Test Volkswagen T6 s vestavbou Nest

Test kempingového Volkswagenu T6 s vestavbou Nestbox Roamer

Autor: Matěj Skalický - 13. 9. 2018


Tropická vedra se už zřejmě nevrátí a se začátkem nového školního roku končí doba letních dovolených. Ale přijdou ještě podzimní prázdniny, a tak pokud se chystáte kempovat, máme jeden tip, co přibalit na cesty. Češi totiž vymysleli chytrou vestavbu i se spaním do výletních dodávek a vozů MPV. Na bezcílné brouzdání přírodou je perfektní.

Od „čtyřky“ dál

Testovaný Volkswagen Multivan je sám o sobě neskutečně všestranným strojem. Pracant, výletník, dobrodruh. Lego na tisíc způsobů. Jestli hledáte praktické auto pro vícečlennou rodinu a nebojíte se nákladnější investice, jeho variabilitu si zamilujete. Navíc když je v nabídce pohon 4×4. Cesta třeba do hor na lehčí trek je pak otevřená.

Až začne padat listí a večer bude ještě tak akorát na táborák, oceníte při útěku z města prostornost T6. Dozadu se kromě bagáže do hlubokých lesů totiž vejde i chytrá vestavba tak vyndáte z garáže jeden takový zvláštní box s názvem Nestbox Roamer od firmy nest by egoé. Sedí do všech transportérů od roku 2002, tedy od T4 dál. Mimo to tuto konkrétní verzi (NST RO 700) vtěsnáte třeba i do kufru Hyundai H1 a s jinými rozměry se vejde také do spousty dalších dodávek na trhu.

Umýt zeleninu, vyčistit zuby

Nechme auto stranou, T6 jsme se už projeli a otestovali. Novinkou je, jak vkusně pojme české „hnízdečko“ do kufru, které tvoří kuchyňská a postelová sada. Samotná kuchyň má dohromady asi 75 kg, ale to se liší podle provedení na daný typ auta. Stejně tak velikost je pokaždé o pár centimetrů jiná. Box se skládá z korpusu z březové překližky, ve kterém je modul pro vaření, umyvadlo se dvěma dvanáctilitrovými kanystry a prostor pro lednici.

Všude je spousta zásuvných šuplíčků a odkládacích boxů na příbory, misky nebo třeba kempingové talíře. Jídlo si můžete připravit na dvou vařičích, přičemž zeleninu, ovoce nebo maso předtím omyjete v gumovém umyvadle se sprchovou hadicí. Teoreticky jím můžete umýt i sebe a třeba na čištění zubů je naprosto dostačující. Jeden z kanystrů má přitom v sobě ponorné čerpadlo, které sepnete elektricky tlačítkem ve skládacím stolečku.

Pak je tu rošt a matrace z kompozitní pěny. Postel dáte dohromady do tří minut. Stačí sklopit zadní řadu sedaček a pomocí ok na sedácích ji spojit třemi žebry s kuchyňskou vestavbou. Je to ještě jednodušší skládačka než švédský nábytek. Matrace není vysoká, ale na výlety postačí. Má zhruba 120 centimetrů na šířky a 200 na délku. Pro dva ideál, ale když se smrsknete, dáte si v klidu „dvacet“ i ve třech.

Jako vidličky v pračce

V jihomoravských Bílovicích vymysleli skvělou věc. Ale pořád je co ladit. Jednak by bylo fajn vymyslet na matraci a žebra nějaký záchytný systém, protože rachot ze zadu při projetí jakékoli díry se oposlouchá dost snadno. Jako vidličky v pračce. A jednak 85 tisíc za kompletní sadu kempingové autovestavby není málo, když už si za velké auto připlácíte poměrně horentní sumu.

Jako ukázka dovedností pověstných „zlatých českých“ je ale vestavba do přírody perfektní. Učarovat by mohla nejednomu dobrodruhovi.

[td_block_ad_box spot_id=“custom_ad_5″]

Matěj Skalický, autor je redaktorem Českého rozhlasu

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru