Terénní speciál pro nenáročné? Dacia Duster upravená od Delta 4×4

Autor: Anina Russová -   3. 5. 2019


Pokud hledáte auto, do kterého naložíte rodinu i nějakou tu batožinu, nemusíte se s ním bát vyjet na obrubník nebo vyrazit do lehčího terénu, a které zároveň nestojí majlant, máte jen několik málo možností. Jednou z nich je Dacia Duster.

Možná se teď trochu uculujete, ale Duster vůbec není špatné auto a vzhledem k cenové politice značky je také velmi oblíbené. Jen se občas rozhlédněte kolem sebe! Kolik Daciií, ne jen Dusterů, potkáte třeba během hodiny? Bude jich velká spousta, to vám garantujeme.

Přečtěte si také:  BMW M5 má po zásahu známého tunera 900 koní, více než 1000 Nm a karbonovou kapotu

A tak se není co divit, že se postupně objevují různí úpravci, kteří se pouští i do úprav Dacií. Jedním z nich je i německá firma Delta 4×4, která se z Dusteru rozhodla udělat offroadový speciál pro běžné smrtelníky. Upravit Mercedes-Benz nebo BMW je hodně jednoduché. Prostě přidáte pár funkčních věcí, které ještě více zvýší cenu auta. Zákazníci takových značek na pár „drobných“ navíc nehledí. Upravit ale levné auto tak, aby fungovalo, a stále bylo určené pro normální lidi, to už je oříšek.

Dacia Duster přišla o pár dveří, ale přidává ještě více místa pro zavazadla

V Delta 4×4 se to ale povedlo. Tedy, jak se to vezme. Úpravce je z Německa a jeho verze Dusteru je pro běžného německého občana. Ale ani tak nejsou ceny nijak závratné. Auto bylo v prvé řadě o 30 mm zvýšeno a dostalo 5mm ochranu podvozku (motoru i převodovky). K tomu přidali sadu offroadových pneumatik BF Goodrich All-Terrain v rozměru 215/70 R16, naviják s pevným ocelovým lanem schovaný za nárazníkem. Naviják je ukrytý nejen proto, aby nepřekážel při průjezdu terénem, ale aby v případě nehody neublížil chodci. K tomu všemu přibyla ale také přídavná LED světla, prostorný střešní nosič a zákazníci si budou moci také vybrat hned z několika kol. 

Maximální částka, kterou za disky i s pneumatikami může zákazník dát, je 1790 eur, tedy 45 800 korun. To je celkem přijatelné za kompletní offroadové obutí i s pneumatikami. Střešní nosič pak vyjde na 798 eur, tedy asi 20 000 korun, 2tunový naviják stojí 1178 eur, tedy asi 30 000 Kč a přídavné světlomety pak vyjdou od 264 eur do 500 eur (6700 – 12 800 Kč). Záleží na tom, jaká si vyberete, úpravce nabízí několik verzí.

Připlatit si můžete ještě za pár dalších maličkostí, ale jak sami vidíte, ty ceny, které jsou udávané včetně daně, nejsou nijak hrozné. Navíc jde o funkční úpravu, žádné hračky pro pozéry!

Štítky: , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *