Dacii Duster vám asi nijak zvlášť představovat nemusíme. Jde o levné SUV, které ale právě pro svou příznivou cenu a jednoduchost láká každý spousty zákazníků. Ti náročnější si k němu sice cestu nenajdou, ale běžný uživatel s ním bude spokojený.

Rumunská společnost Romturingia se rozhodla, že Duster je sice dobrý, ale že může být mnohem zajímavější, aniž by ztratil své schopnosti. Ba právě naopak! V rámci výstavy užitkových vozidel v Hannoveru proto představili Duster přestavěný na pick-up. Zachovali přitom konstrukci auta, původní je i pohon, ale místo zadních dveří a kufru tu najdete nákladový prostor, tedy korbu. A vcelku prostornou! Ta je vyložena odolným plastem, který bez ztráty květinky zvládne převézt i větší náklad.

Původní zůstal i dieselový agregát o objemu 1,5 litru a také pohon všech kol. To vše dohromady z téhle stavby dělá opravdu velmi zajímavý Duster, o kterém by možná mohla popřemýšlet i sama automobilka. Uznejte sami, že by si tohle své zákazníky jistě našlo.

Společnost, která tuto stavbu představila zatím prý nepřemýšlí nad tím, že se s ní pustila do sériové výroby. Ale vzhledem k tomu, že šlo o jeden z nejsledovanějších výstavních artiklů v Hannoveru svůj názor možná změní.