supersiroky-mercedes-benz-slc-350-na-prodej- (1)

Pokud byste si chtěli koupit auto, které způsobí rozruch kdekoliv se objeví, pak pro vás máme rozhodně zajímavý tip. Ve Finsku je na prodej opravdu hodně široký Mercedes-Benz SLC 350.

Dnešní tuning je relativně obyčejný. Základem je v zásadě jen snížený podvozek a velká a drahá kola. Žádné výraznější úpravy se nekonají. Na druhé straně nutno dodat, že to mnohdy není špatně. Někteří úpravci jsou totiž mírně šílení a dokáží s auty udělat hotové divy. To v dobách minulých to bylo jinak, auta se upravovala opravdu výrazně. Tento Mercedes-Benz je toho jasným důkazem.

Úprava tohoto kusu byla provedena v 80. letech minulého století (auto přitom bylo vyrobeno už v roce 1973) a rozšiřovací kit je z laminátu. Vzhledově se upravené díly podobají kitu Koenig Specials, který se v té době nabízel. Díky opravdu velkému rozšíření bylo potřeba do blatníků nainstalovat mnohem širší kola. Volba padla na klasické disky BBS, které vzadu obouvají 345mm pneumatiku. Jak vidno z fotek, auto zvenku není úplně ve 100% kondici, ale opravit ho by nemělo být nijak náročné. 

Za volantem: Mercedes-Benz 280 SL Cabrio R107 (AT)

Interiér dostal hnědou kůží čalouněná sportovní sedadla Recaro (řidičovo je odřené od nastupování) a dřevěný volant. Trochu matoucí – a do auta se to úplně nehodí – je plaketa AMG před řadící pákou, stejně jako ty na předních blatnících.

Označení 350 prozrazuje, že pod kapotou je benzinový osmiválec s objemem 3,5 litru. Jeho sériový výkon je 200 koní a točivý moment vrcholí 286 Nm. Pohon zajišťují skrze automatickou třístupňovou převodovku zadní kola.

Auto je celkově ve velmi dobré kondici, ačkoliv ke 100% stavu na pohled by nějakou péči potřeboval. Podle prodejce je auto čerstvě po STK a může vyrazit na cesty.

Líbí se vám? Anebo vás jen zajímá, kolik stojí? Vlastně to není zase tolik. Prodejce za něj chce 14 900 eur, což je v přepočtu přibližně 380 tisíc korun.Inzerát najdete ZDE.