lada-monster-truck-s-motorem-v8-video

Když už nevíte coby a máte dostatek zkušeností, umu, vybavení a prostoru, možná se rozhodnete začít stavět opravdové nesmysly. Třeba jako známý ruský youtuber AcademeG. Ten postavil poměrně zajímavý „monster žigulík“.

Základem této zběsilé stavby se stal VAZ 2101. Typický žigulík, který byl oblíbený i u nás, se změnil od základu. Už když se k němu auto dostalo, nebylo sériové, ale šlo o poměrně narychlo sestavený projekt.

Ten se ale AcademeG rozhodl předělat a dodělat tak, aby šlo o opravdu povedenou stavbu. A to se nakonec – minimálně podle nás – docela povedlo. Se stavbou mladému Rusovi pomáhali v dílně RealRussianCustom.

Ačkoliv původně o úplně obyčejný VAZ 2101, v průběhu úpravy dostal úplně jiný, výrazně zvýšený podvozek a také nový motor. Podvozek, respektive nápravy a pohon pochází z postaršího Nissanu Patrol. Kola jsou obuta do terénních 37palcových pneumatik.

Původní čtyřválec nahradil motor s dvojnásobným počtem válců. Jde o motor s kódovým označením 3UZ-FE, který se montoval například do modelů Lexus LS 430 a GS 430. Jde o 4,3litrový vidlicový osmiválec s výkonem 216 kW/294 koní a s točivým momentem 441 Nm. Motor je spojen s automatickou šestistupňovou převodovkou a poháněna jsou všechna čtyři kola

Přiložené video ukáže žigulík v průběhu stavby, včetně lakování do zářivě žluté barvy. To uvidíme v první polovině videa, ta druhá nám auto ukáže v terénu. Nutno uznat, že jde o poměrně schopné auto, co říkáte?