8-aut-s-falesnymi-vyfuky

Asi se s námi shodnete, že následující osmička aut je skvělá. Všechna jsou silná, skvěle vypadající, rychlá, hlučná a velmi drahá. I přes to všechno mají ale jednu velkou vadu. Tušíte, jakou?

Současná moderní auta jsou plná super elektronických vychytávek, které sice na jednu stranu umí navýšit výkon, pomoci při průjezdu zatáčkou a případně zabránit naší řidičské chybě. Zároveň jsou právě díky těm pomocníkům zbytečně blbuvzdorná a tak trochu falešná. Už možná tušíte, kam míříme. Jako příklad dobře poslouží dnes tolik rozšířený zvuk aut distribuovaný přes reproduktory v kabině. No, my nic zbytečnějšího neznáme! Jenže zákazníci to prý chtějí. A vlastně je pravda, že pár takových, kterým se třeba zvuk v kabině Škody Octavia RS ve sportovním režimu líbí, jsme potkali…

Teď ale nechme tuto „vychytávku“ raději u ledu. Věnovat se budeme další neuvěřitelné falešnosti, kterou jsou koncovky výfukového systému. Všimli jste si někdy, že i drahá a velmi výkonná auta sice mají v zadním nárazníku perfektně vyhlížející, často chromové a ostře řezané, koncovky výfuku, které jsou ale mnohdy falešné?

Tahle hanebnost nás prostě štve a nejvíc u prémiových aut, která si to ze své podstaty nezaslouží. Následující osmička je toho zářným příkladem. Takových aut ale existuje mnóóóóhem víc.