“Tažné války” jsou hodně zajímavá zábava… Vezměte auta, přivažte je k sobě a zkuste, které z nich to druhé přetáhne. Zpravidla jde o souboj dvou aut – jednomu proti druhému. Tentokrát to bude ale trochu jiné, protože v přímém souboji to je hodně nevyrovnané.

Do tažných válek se proti sobě postavil Mercedes-AMG G 63 4Matic nové generace a Suzuki Jimny. Obě auta na pohled velmi podobná, leč rozměry pohonnými jednotkami a hlavně cenou naprosto rozdílná. Vždyť ve Velké Británií stojí AMG 150 tisíc liber, zatímco Jimny jen 15 tisíc.

Otec a syn? Mercedes-Benz třídy G a Suzuki Jimny tak vypadají

Když se proti sobě postaví v přímém souboji, díky hmotnosti, výkonu a i zbylé technice naprosto jasně vyhraje géčko. Jeden nestačil, tak co použít dva… Ani dvě Suzuki Jimny ale mercedes nepřetáhla. Proč tedy nepoužít tři?

A tak proti sobě na startu třetího závodu stojí Mercedes-AMG G 63 4Matic proti trojici Suzuki Jimny. A trojice malých suzuki už má dohromady nejen větší hmotnost, ale i 12 hnaných kol, která se mohou do trávy opřít. A nakonec i mercedes opravdu přetáhnou…