2018-Mercedes-AMG-G63-Brabus-700-Widestar

BRABUS upravil Mercedes-AMG G 63 nové generace, vypadá vážně dravě

Autor: Pavel Srp - 6. 10. 2018


Není Mercedes-Benz, který by Brabus neupravoval. Už před nějakým časem si posvítil i na novou třídu G a rovnou v té nejlepší verzi. Představil úpravy pro G 63 AMG a jak je u něj zvykem, úpravy se dotkly nejen vzhledu – a to jak vnitřního, tak i vnějšího – ale i techniky

Pojďme začít motorem. Pod kapotou verze AMG je čtyřlitrový vidlicový osmiválec s přeplňováním dvěma turbodmychadly. Jeho sériové parametry jsou 430 kW/585 koní a 850 Nm. Po zastávce v Brabusu se ale mohou zvýšit na působivých 515 kW/700 koní a 950 Nm! Díky tomu se pak tohle monstrum dokáže rozjet na 240 km/h, ale hlavně z klidu zrychlit na 100 km/h za pouhých 4,3 sekundy, což je o 0,2 sekundy rychleji než v sériovém provedení.

Z vnějšího vzhledu jde – v černé barvě – decentní úpravy. I když jsou nové oba nárazníky a rozšířené jsou pomocí nástavců blatníky, v nichž jsou nové větší, 23″ disky kol. Vlastně to celé zvenku nevypadá nijak vulgárně. Jediné, co působí minimálně diskutabilně, je velké křídlo na zádi. Celá karoserie je nově oblepena znáčky, emblémy a nápisy Brabus. To kdybyste jich pár přehlédli, abyste si nakonec stejně všimli…

Podobné je to i v interiéru, kde je log a nápisů Brabus také spousta. Kromě toho je tu ale zcela nové čalounění, dekory palubní desky, ale i parádní koberce. Změněny jsou ale i takové detaily jako páčky pod volantem sloužící k manuálnímu řazení.

Nové géčko sice vypadá hodně podobně jako to původní, ale drobné změny prodělalo. Tou nejvýraznější je šířka, která vyniká i v případě této úpravy. Auto vypadá mnohem „dospěleji“.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru