Možná si klepete na čelo a nechápete, jak můžeme majestátní, legendární a obrovský Mercedes-Benz třídy G , byť třeba jen omylem přirovnávat k malému, levnějšímu, a hlavně v Japonsku oblíbenému Suzuki Jimny. Přesto si to dovolit můžeme a rychle pochopíte proč.

Světoznámý úpravce Liberty Walk se totiž rozhodl, že z malého japonského off-roadu udělá velké SUV, které se bude mercedesí třídě G podobat. Stačilo málo a výsledek je parádní! Jimny opravdu vypadá, jako kdybyste vzali třídu G a vyprali ji omylem „na 90“ a ta se pak srazila. Pro ty, kteří si libují v číslech můžeme říct, že Jimny je jako Géčko v měřítku 1:2. 😊

A stačilo k tomu pro Suzuki jen připravit nový bodykit. To auto samo o sobě má hodně hranaté tvary, velmi podobné právě třídě G. Liberty Walk přidali decentní křídlo na střechu, upravené blatníky a lehce upravené světlomety. Jimny má i nárazníky upravené tak, aby byly co nejvíce podobné těm, které má třída G. Obě auta pak dostala stejné obutí, stejné nasávače vzduchu na kapotu a stejně umístěné LED denní svícení.

Nikdy bychom si nedovolili Jimny k třídě G nějak výrazně přirovnávat, ale práce této tuningové společnosti nás opravdu hodně zaujala. A co vás?