Taxikáři dnes znovu omezí dopravu v Praze. Navíc vyhrožují fyzickou likvidací jak oponentům, tak ministru Ťokovi

Od Anina Russová | 1. 3. 2018


Začínáme se trochu opakovat, ale myslíme si, že o chystaných velkých problémech v pražské dopravě bychom vám říct měli. Na ty potíže se připravte i dnes, kdy se nespokojení taxikáři znovu sejdou na Strahově a pak se znovu vydají do centra metropole za účelem vytvoření dopravních kolon a totálního kolapsu.

To vše se děje i přes to, že ministr Dan Ťok i s premiérem v demisi Andrejem Babišem už mají domluvenou schůzku se zástupci Uberu a Taxify, kde chtějí vše co nejrychleji, ale hlavně v klidu vyřešit. Jak jistě víte, taxikářům jde prý hlavně o to, že obě výše zmíněné společnosti podnikají na našem území nelegálně, čímž porušují zákony ČR. Ovšem, i slepec vidí, že té skupince, které ještě před několika lety vekslovala s cigaretami bez kolku, jde spíše o zničení konkurence, která mezi zákazníky získala velmi rychle na oblibě.

Ministr Dan Ťok pak taxikářům už několikrát vysvětloval, že s oběma společnostmi opravdu bude jednat, ale jakékoliv jejich zakázání nebo naopak jejich legalizace musí být podpořeno zákonem. Jen tak je zakázat prostě nejde. Ano, problém úřadů je v tom, že vůbec fungování těchto společností nechaly zajít do takovéto krajnosti, ale alespoň už se konečně něco děje. Zatímco ale taxikáři požadují superrychlé vytvoření novely, ministr na to chce jít pořádně, a proto připravuje celý nový zákon. A to je u taxikářů také problém. Není totiž po jejich. Není to hned…

Jak je možné ale brát tu tyto taxikáře vážně? Zcela bez okolků je klidně označíme za sprosté vyděrače a mafiány, kteří mají pocit, že mohou vzít zákon do vlastních rukou a že je město jejich. Už jsme vám říkali o tom, jak při minulé stávce policie dokonce jednoho z taxikářů zatkla, když ani na popáté neuposlechl výzvy policisty. Tím to ovšem nekončí. Na facebooku Sdružení Českých Taxikářů se poslední dobou objevují velmi zajímavé příspěvky.

V jednom z nich se podporovatel (a nejspíš i účastník stávek) tvrdí, že by bylo úplně dobré vypnout ministra Ťoka. Nicméně má obavy o to, že dotyčný bude škodit i po smrti.

Přečtěte si také:  Víme, kdy by měl začít platit nový bodový systém. Ještě nějakou dobu si na něj musíme počkat

V jiném příspěvku se proti stávkujícím taxikářům dost vymezil někdo, koho zjevně rozzlobilo zablokování i MHD v Lazarské ulici. A reakce taxikářů? Výhrůžky, nadávky a urážky.

Obrázek si o této partičce asi udělejte sami. My jen doufáme, že policisté s nimi při další stávce budou zacházet ještě o něco tvrději, než tomu bylo v pondělí.