Taxikáři znovu blokovali Prahu. Některé policie zatkla, jiným odtáhla auta

Autor: Anina Russová - 27. 2. 2018


Až se zase některý z neustále protestující cích taxikářů bude ohánět tím, že si Prahu a její obyvatele rozhodně nebere jako rukojmí, připomeňte mu, s jakou chutí protestující blokují pražskou MHD, v důsledku čehož už dvakrát zkolabovala tramvajová doprava. Přesně takový totiž byl výsledek posledních dvou nesmyslných a hloupých stávek.

O tom, co si o taxikářích a jejich nepochopitelném stávkování myslíme, už jsme několikrát psali. Doposud šlo v jejich případě „jen“ o zpomalování dopravy a ostatních řidičů. Jejich nová taktika je totálně nabourat dobře fungující systém MHD v Praze a naštvat tím tak co největší počet lidí, kterým jsou taxikáři jinak úplně ukradení. Není to nakonec tak, že taxikáři svými blokádami doufají v naštvání co největšího počtu obyvatel, kteří by jim pak se stávkami mohli pomoci? Ovšem ne kvůli nějakému Uberu, ale pro to, aby měli klid. No, něco nám ovšem říká, že to se nestane.

Taxikáři a jejich problémy jsou úředníkům úplně jedno a ten, kdo jede do práce, k doktorovi nebo pro děti do družiny opravdu nemá chuť a čas zabývat se stávkujícími řidiči taxi, kteří si myslí, že je rok 1990 a město je jejich. Přesně tak to vypadalo při včerejší stávce, kdy velká kolona vozů taxi blokovala tramvajovou dopravu v ulici Lazarská a následně dopravu cestou k Nuselskému mostu a na už tak problematické Wilsonově.

Dobré je, že policisté, a to ve velkém počtu, byli na akci připraveni a snažili se taxikáře usměrňovat. Ti ovšem byli schopni fingovat malé dopravní nehody či poruchy jen proto, aby mohli zablokovat jízdní pruh a dopravu. Navíc, stejně jako při minulé stávce někteří zcela ignorovali výzev policistů a prakticky si dělali, co chtějí. Ale zatímco minule to jednomu z taxikářů prošlo, tentokrát podobně smýšlející jedinec skončil v poutech a jeho vůz na odstavném parkovišti. Ostatně, policisté o průběhu protestu i případných komplikacích skvěle informovali veřejnost kupříkladu na svém twitteru, který naleznete zde.

Jsme znechuceni chováním těchto taxikářů, kteří se ještě veřejně na facebooku chlubí tím, jak jsou vlastenci a v žádném případě neohrozí příjezd českých olympioniků do města.

Přečtěte si také:  Policie převzala prvních 22 off-roadů Toyota Land Cruiser

A takto my si v té Praze žijeme. Lidé tu blokují dopravu, a navíc se rozčilují, že jim novináři nevěnují dostatečnou pozornost. Alespoň, že policisté jednají. Jejich práce totiž bude potřeba, protože taxikáři, i když ve stále menším a menším počtu, přičemž od protestů už se distancovalo i několik taxi společností, hodlají v blokádě Prahy a jejích obyvatel dále pokračovat.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek