Tato Škoda Citigo má pod kapotou 280koňový motor TDI a pohon všech kol

Autor: Pavel Srp - 29. 3. 2018


Škoda Citigo nikdy neměla nijak výkonné motory, dokonce nikdy neměla ani čtyřválec. Česká značka neplánuje ani nic podobného jako Volkswagen, který před nedávnem představil up! GTI. Ve Velké Británii si s tím ale hlavu nelámou a postavili si svoji malou zběsilou škodovku sami.

Pokud se na tohle Citigo podíváte, na první pohled si všimnete vlastně jen několika málo odlišností, které oproti sériovému autu má. Jenže to zásadní se měnilo pod kabátem a to velmi výrazně. Původní tříválcový benzinový motor je pryč, místo něj je tady naftový dvoulitr TDI, který s sebou přinesl další velkou změnu, tou je pohon všech kol.

Toto stříbrné Citigo nyní pohání motor s kódem CFHD, což je 2.0 TDI 16V se vstřikováním paliva Common-Rail, který používá koncern Volkswagen. V sériovém provedení má výkon 105 kW/143 koní. Už to by asi na poměrně lehkou škodovku stačilo, ale tento má po úpravách výkon dvojnásobný. Zatím. Podle plánů má totiž v další fázi úprav vystoupat výkon až na 360 koní! Úprav je na autě nicméně už v tuto chvíli obrovské množství, původního toho mnoho nezůstalo. Kompletní seznam úprav (nejen motorových) ostatně úpravce Darkside Developments zveřejnil, prohlédnout si ho lze zde.

Vzhledem k tomu, že se bude auto prohánět zejména na okruhu – ačkoliv registrační značky dostalo také, navíc velmi stylové „TDI I AWD“ – bylo tomu náležitě uzpůsobeno. V interiéru tak nenajdete žádnou zbytečnost. Pryč jsou všechny izolace, čalounění i koberce, komfortu si tu opravdu neužijete. Bezpečnosti ale ano, posádka bude sedět ve sportovních sedadlech připoutána vícebodovými bezpečnostními pásy a při nehodě se o jejich zdraví přičiní bezpečnostní rám splňující přísné předpisy FIA.

Pokud by vás zajímalo, jak stavba auta probíhala, můžete se na ni podívat například tady. Jde ještě o postup bývalého majitele, od kterého se auto koncem minulého roku dostalo právě do Darkside Developments. Jejich postup prací můžete zhlédnout zde.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru