Jen před několika málo dny jsme vám ukazovali spy fotky kombi Cupra Leon Sportourer ST, který zatím stále zcela maskován procházel testováním. Víte tedy, že ostré Leony už nebudou pod značkou SEAT. Pod svá křídla si je vezme ještě relativně nově vzniklá značka Cupra.

Cupra už představila koncept Formentor a právě jeho tvary bude nový Cupra Leon inspirován. To vše už je potvrzeno, stejně, jako první motorizace. Tou by měl být benzinový agregát TSI o objemu 1,4 litru, který bude spolupracovat s elektromotorem. Konečný výkon této hybridní jednoty bude 245 koní. Potvrdil to Wayne Griffiths, šéf značky Cupra a to už před několika měsíci v rámci rozhovoru pro Auto Express. No, abychom byli upřímní, čekali jsme něco víc. 245 koní u značky nebo modelů s označením Cupra je prostě málo.

Cupra testuje Leon Sportourer ST. Vypadá, že hodně naroste

Napravit by to měla verze kombi, tedy Sportourer ST, který by měl mít dvoulitr s 300 koňmi. Mimochodem, důvod, proč už SEAT nebo Cupra nemohou své kombíky označovat jen písmeny ST, najdete zde. Fakt, že je potvrzeno, že Leon Cupra bude designově vycházet z konceptu Formentor, dovolil grafikům z magazínu Motor1, aby se pokusili ukázat, jak by nový ostrý Leon mohl vypadat. A nutno říct, že jejich představa opravdu nevypadá špatně.

Baví nás ostře řezaný přední nárazník i rozšířené blatníky. I když jde jen o render, nicméně vcelku pravděpodobný, Cupra Leon jistě nebude žádný drobeček. Podle nás mu velmi sluší i nově tvarovaná maska chladiče, která je částečně z Formentoru a částečně z Tarraca, které odstartovalo nový designový jazyk značky SEAT. Stejnou masku a stejně tvarované světlomety bude mít i standardní SEAT Leon, který bude představen v první třetině příštího roku.