Takto by mohla vypadat chystaná Škoda Octavia RS. Jak se vám líbí?

Autor: Anina Russová - 14. 1. 2020


Škoda koncem loňského roku po týdnech lákání představila novou generaci Škody Octavia. Někteří si oddychli, protože přišla o ta kontroverzní dělená přední světla, jiní se zase hned ptali, kdy a jestli vůbec dorazí ostřejší verze RS. Té druhé skupině jsme už před časem udělali dobrou náladu, když jsme potvrdili, že RS bude.

Jakkoliv ostrá Octavia bude, dokonce už brzy, je potřeba počítat s tím, že půjde i o hybrid. Taková je prostě doba. My jsme se nad přítomností na pohled ne moc výkonného hybridu podivovali už v případě konceptu Cupra Formentor, ale od té doby uplynul nějaký ten čas a dnes nám to přijde jako standard. Faktem je, že škodovka moc dobře ví, že kdyby vsadila jen na tu hybridní jednotku o výkonu 245 koní, velké nadšení by asi nesklidila. Proto Octavii RS nabídne také s výkonným benzinovým a dokonce i dieselovým agregátem.

Nová Škoda Octavia odhalena! Přišla o řadicí páku a umí jezdit i na plyn a elektřinu

A kdy bude premiéra? To je zatím jedna velká neznámá, ale hodně se mluví o autosalonu v Ženevě, který proběhne letos na jaře. Co naopak víme jistě, je fakt, že Octavia RS spatří světlo světa také ve verzi kombi a zákazníci dostanou na výběr jak z manuální, tak dvouspojkové převodovky DSG.

Neznámou je ale stále design auta. Po silnicích už se prohánějí maskované prototypy, ale z těch zas tolik odhadnout nejde. Přesto se našli grafici, kteří se design pokusili odhadnout. A výsledek, který pochází od Kolesa.ru, vůbec nevypadá špatně! Pokud by nová Octavia RS vypadala nějak takto, pak bude mít o zákazníky jistě (opět) postaráno.

 

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek