Nová Škoda Octavia RS bude už brzy! Dostane benzin, diesel i hybrid

Autor: Anina Russová - 14. 11. 2019


Jestli něco celý tento týden na sebe strhává veškerou pozornost automobilového světa, tak je to nová Škoda Octavia. Čtvrtá generace přijela s celou řadou novinek, technických i technologických vychytávek a s velmi širokou nabídkou motorizací, ty více či méně hybridní nevyjímaje. Je ale jasné, že celou řadu fanoušků a potenciálních zákazníků zajímá, jestli se dočkají verze RS. Dobré zprávy! Dočkají. :)

Na „eReSo“ jsme se zeptali Vítka Pelce z českého zastoupení Škody Auto. Ten nám prozradil, že ostré Octavie se dočkáme v druhé polovině příštího roku. Zajímavostí je, že česká značka verzi RS nabídne hned ve třech variantách – s benzinovým motorem, s dieselovým motorem a také jako plug-in hybrid! Jak vidno, výkonné hybridní technologie začínají přebírat vládu. A to jsme se tak divili, když značka Cupra u svých ostrých modelů vsadila právě na hybridní pohonné jednotky.

Nová Škoda Octavia odhalena! Přišla o řadicí páku a umí jezdit i na plyn a elektřinu

Dobrou zprávou pro některé je, že škodovka, v závislosti na zvoleném agregátu, nabídne jak manuální, tak automatickou převodovku DSG. Octavia RS, ať už dostane jakýkoliv motor, bude mít plaketky RS jak na karoserii, tak v interiéru. Samozřejmostí budou upravené nárazníky, které by mohly dostat o něco ostřejší rysy. Škoda dle dostupných informací plánuje Octavii RS uvést samozřejmě i ve verzi kombi.

Na konečný design, stejně jako na technickou specifikaci si ale musíme ještě počkat. Grafici z magazínu autoevolution.com se ale pokusili možnou podobu Škody Octavia RS navrhnout. A něco nám říká, že zas tak moc daleko od pravdy nebudou.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek