Jen před několika málo dny jsme vám ukazovali dvě videa, která nás vzala doslova až do nitra. Mluvíme o záběrech, které zachytly to, co se děje uvnitř pneumatiky jak během obyčejné jízdy, tak posléze také to, co se v pneumatice děje ve chvíli, kdy ji burnoutem zapálíte. V obou případech šlo o velmi zajímavou podívanou, nicméně autor obou videí se rozhodl, že půjde ještě dál. Po týdnech vyrábění speciálního držáku a vymýšlení, jak na to, se rozhodl, že natočí, co se děje přímo v sání motoru.

Jde o místo, které bez počítačových simulací nemáme šanci vlastně nikdy vidět. Jenomže autor videa našel způsob, jak nám i sobě chod sání motoru ukázat a to velmi detailně. Pomohl mu k tomu jeho vyrobený držák a hlavně outdoorová kamera, která zvládla jak vysokou teplotu v motoru, tak jeho otřesy.

Mimochodem, tím motorem je 1000koňový agregát v Toyotě Supra, která  prošla celou řadou úprav. Mimochodem umístit cokoliv do sání motoru je celkem nebezpečné, protože ve chvíli, kdy by se kamera nebo jen nějaká malá část z ní uvolnila a motor ji nasál, byla by to jeho smrt. Okamžitá a nevrtaná.

Přečtěte si také:  Rallye Dakar 2021: Ouředníček s Křípalem opravovali i v 8. etapě. Do cíle ale dojeli v klidu

Nic takového se naštěstí nestalo, takže si můžeme detailně prohlédnout to, jak na záběrech proudí vzduch nebo jak pracují vstřikovače. Záběry pak ukazují práci motoru na volnoběh, při nízké zátěži, ale i při plném sešlápnutí plynu. Faktem ale je, že majitel auta a autor videa v jednom lehce ubral motoru na výkonu. To jen pro jistotu, aby snížil možné riziko. I tak jsou to ale velmi působivé záběry.