Díky outdoorovým kamerám se můžeme podívat i na věci, které bychom bez nich neviděli. Kromě všemožných akčních záběrů ze sportů a podobně, jsou to i takové zajímavosti jako například to, co se děje v pneumatice za jízdy. Je to vlastně úplná blbost, ale přitom je to vlastně zajímavé.

Napadlo vás někdy, jak se chová pneumatika při jízdě? Jaké na ní působí tlaky, jak moc se deformuje anebo jestli je třeba úplně beze změny? Pak pro vás teď máme odpověď. Jeden Američan se totiž rozhodl do pneumatiky instalovat outdoorovou kameru a natočit to, co se uvnitř ní při jízdě děje.

Kamera se do nízké pneumatiky jeho Mercedes-Benzu E 55 AMG vešla jen tak tak, ale nakonec se povedlo. Při jízdě si můžeme všimnout, že se pneumatika při doteku se silnicí deformuje, což je ostatně vidět i na autě, když stojí. Při vyšších rychlostech začne pak – přímo podle vyjádření z videa – „tancovat“.

Přečtěte si také:  Vybuchující a létající pneumatiky z hořícího jeřábu zranily několik hasičů a zničily dům

Je vidět, že na pneumatiky působí při jízdě spousta různých sil, se kterými si musejí výrobci poradit. A to na kameře nejsou ani ostré průjezdy zatáček, při nichž se pneumatika deformuje do boku…