Také říkáte „lambordžíny“? 7 názvů aut, které lidé vyslovují špatně

Autor: Pavel Srp - 10. 8. 2018


Když se občas bavím s lidmi, kteří mají rádi auta, ale jen tak vzdáleně, slyším od nich občas názvy aut, která mě tahají za uši. Pojďme se podívat na 7 těch podle mě nejhorších.

1. Lamborghini

A začneme hned tím, co občas špatně vysloví třeba i v televizi. Italská značka, která původně vyráběla traktory, se nevyslobuje „lambordžíny“, správně je to totiž „lamborghýny“.

2. Lamborghini Gallardo

Když už správně řeknete jméno automobilky, ještě správně řekněte i její model. Název vůbec nejprodávanějšího modelu vznikl podle bojového býka ze španělštiny, tedy se vyslovuje španělsky. říkejte tedy „lamborghýny gajardo“.

3. Renault Espace

Vůbec první velkoprostorové auto na světě vyrobili ve Francii! Renault Espace tedy není „espejs“, ale „espas“.

4. Nissan Qashqai

Jo, tenhle název stojí za to. Jen ho napsat… Japonská automobilka se docela odvázala, když pojmenování Nissanu Qashqai vymýšlela. Jeho vyslovení ale není vlastně nic složitého je to „kaškaj“.

5. Nissan Juke

I další auto tu máme od Nissanu, model Juke. Tady je to jednoduché pro lidi, kteří umějí anglicky, ti výslovnost budou znát, ale pro neangličtináře se název vysluje jako „džuk“.

6. Volkswagen Scirocco

Tohle auto už si sice u dealera nové také nekoupíte, ale jde o poměrně zajímavou ojetinu. Jeho výslovnost je také poměrně jednoduchá, jakkoliv to slovo napsané vypadá složitě. Říkejte „široko“.

7. Toyota Celica

U nás se tomuhle autu vždycky říká „čelika“, vlastně jsem to ani nikdy neslyšel jinak, jenže tohle auto se v originále jmenuje „selika“. Jeho název prý pochází z latinštiny.

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , ,

1 názor na “Také říkáte „lambordžíny“? 7 názvů aut, které lidé vyslovují špatně”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru