lada-largus-rozsireni-zavazadloveho-prostoru-2

Tahle divná Dacia Logan MCV je ve skutečnosti prodloužená LADA Largus

Autor: Pavel Srp - 10. 11. 2019


Když máte velkou rodinu nebo potřebujete občas převážet velké věci, pak je pro vás kombík ideální volbou. Ale co když ani ten nestačí, ale dodávku nechcete? V Rusku mají řešení, však se podívejte na tento prodloužený kombík LADA Largus.

Když se na tohle auto podíváte, uvidíte na první pohled Dacii Logan MCV, ale Dacia to není. V Rusku se totiž tohle auto prodává jako LADA Largus. A to, co vidíte vzadu, není žádný výtvor tamějšího bastlíře, ale je to tzv. Shuttle box, který si můžete koupit i vy.

LADA Largus je převlečená Dacia Logan MCV. Nabízela se i verze Cross a VIP

Jde o příslušenství, které dokáže zvětšit zavazadlový prostor. I když je základní objem tohoto vozu je v základním uspořádání v sérii až 573 litrů, pro některé to může být stále málo. A právě tento způsob dokáže využitelný prostor zvětšit o dalších přibližně tisíc litrů.

Tohle řešení je sice praktické, i když není úplně hezké. Připomíná přídavné zavazadlové prostory na zadní části autobusů a vlastně je to totéž. Tenhle „batoh“ vypadá, jako by do auta nabouralo další auto a zůstalo v něm zapasované. Je to laminátová vana upevněná na konstrukci, která se jednoduše připevní na původní křídlové dveře. Váží 40 kilogramů a unese až jeden metrák.

A cena? Není to zase tak moc peněz. V přepočtu za nástavec zaplatíte asi 20 tisíc korun (55 tisíc rublů), za lakování pak dalších necelých 5 tisíc korun (13 tisíc rublů). Úprava je prý bez problémů schválena pro provoz na pozemních komunikacích. Objednávat můžete zde.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru