TAG Heuer uvedl krásné hodinky na počest legendárního modelu Porsche. Levné opravdu nejsou

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Porsche, TAG Heuer - 15. 10. 2022


Je to skoro k neuvěření, ale dnes už legendární Porsche 911 Carrera RS 2.7 letos slaví své 50. výročí. A to si zaslouží pořádnou oslavu, která v podání TAG Heuer znamená opravdu velmi zajímavé pánské hodinky. Jen pozor, nejsou levné a jde jen o limitovanou edici.

Hodinky byly světu představeny 5. září v Paříži, a to na den přesně od doby, kdy byla představena Carrera. Stejně, jako auto, byly i hodinky vyrobeny tak, aby dobře posloužili těm, kteří je chtějí k obleku, tak těm, kteří si užívají řízení. TAG Heuer Carrera Chronograph tak jsou na první pohled elegantní, což je ideální na každodenní použití, ale zároveň je jejich spořádání jednoduché a jasně čitelné i za volantem.

„Jméno a duch Carrera je neuvěřitelně smysluplné a symbolické. A to jak pro Porsche, tak i pro TAG Heuer. Takže k 50. výročí úplně prvního Porsche 911 Carrera v ikonickém provedení RS 2.7 jsme chtěli vytvořit hodinky s poctou, které by zároveň vyjadřovaly onen charakter a sílu tohoto přelomového vozu,“ řekl generální ředitel TAG Heuer Frédéric Arnault.

Hodinky dostaly nejmodernější strojek TAG Heuer Caliber 02, jehož rezerva chodu je 80 hodin. Navíc byl upraven tak, aby vypadal jako tříramenný volant Porsche a je viditelný ze zadní části pouzdra osazeného safírovým sklíčkem.

Hodinky budou nabízeny ve dvou barvách inspirovaných barevnými možnostmi Porsche v roce 1972. Jde o červenou s názvem Indischrot a modrou Glasurblau. Modrá verze s označením Sporty Blue Edition vznikne v počtu pouhých 500 kusů a dostane pouzdro z leštěné oceli a ručičky, které jsou navrženy tak, aby připomínaly chromové kliky dveří 911 Carrera RS 2.7.

Sporty Red Edition vznikne jen ve 250 provedení, kdy každý dostane pouzdro z růžového 18karátového zlata, které doplňuje třpytivě bílý ciferník. Modrá verze hodinek vyjde na v přepočtu 196 000 Kč. Červené na v přepočtu bezmála 600 000 Kč.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru