REC_watches-RWB_Rotana-a-RWB_Stella

Světoznámý úpravce Porsche připravil dvoje hodinky: RWB Stella a RWB Rotana

Autor: Pavel Srp - Zdroj: Motor1.com - Foto: REC Watches - 22. 5. 2020


Lidé, kteří mají rádi mechaniku, mají zpravidla rádi také hodinky. Nikoliv až tak ty moderní, chytré, ale spíše ty klasické s pohyblivými součástkami. I proto světoznámý úpravce Rauh-Welt Begriff představuje dvojici hodinek pojmenované RWB Stella a RWB Rotana.

Rauh-Welt Begriff, nebo-li RWB založil Japonec Akira Nakai San a upravuje klasická Porsche 911. Vzpomínáte si, že jedno před pár lety vzniklo i v České republice? Zajímavé je, že všechna auta upravuje Akira sám a nepoužívá na to žádné přesné stroje, dělá to prostě od oka. Když jen tak mimochodem s cigaretou v puse řeže blatníky, aby na ně později mohl nýty připevnit nástavce, tají se vám dech…

Teď společně s dánským výrobcem hodinek REC Watches představil dvojici hodinek, které jsou upravenými Porsche inspirovány. Pojmenovali je RWB Stella a RWB Rotana, což jsou jména odkazující na dvě z legendárních upravených aut. Akira Nakai San dává každému hotovému autu speciální a jedinečné jméno. V případě „Stelly“ jde o úplně první upravené RWB Porsche 930 „Stella Artois“ z roku 1985, které stálo u zrodu úpravce. „Rotana“ zase odkazuje na fialové Porsche 911, které postavil Akira pro okruhové ježdění.

Oboje hodinky jsou vyrobeny z nerezové oceli a jsou v černé barvě technikou PVD (Physical Vapor Deposition – v češtině se používá Fyzikální depozice z plynné fáze), která má zvýšit trvanlivost a odolnost laku. Hodinky doplňuje černý pásek s logy RWB. Každé z hodinek svůj design přiblížilo onomu auta, takže zatímco Stelly mají zlaté (jako pivo…) okraje, tak Rotany je mají fialové. Tou stejnou barvou se liší i vteřinová ručička.

Hodinky mají poměrně velký průměr ciferníku (44 milimetrů) i celého těla (46 milimetrů), jsou vodotěsně až do 50 metrů a kryje je safírové sklíčko. Strojek je mechanický CAL. 9100s automatickým natahování a rezervou až 40 hodin.

A cena? Hodinky by vás zruinovat neměly. Koupit je můžete třeba přímo na stránkách výrobce REC Watches, který garantuje dodání zdarma a poskytuje na ně samozřejmě dvouletou záruku. Každé z hodinek vzniknou pouze v limitované edici 305 kusů a stojí jen 1795 dolarů za kus (v přepočtu přibližně 44 tisíc korun).

Přečtěte si také:  Speciální Porsche 911 inspirované kreslenou filmovou postavou se vydražilo za rekordní sumu. Výtěžek půjde na dobročinné účely

REC watches: RWB Stella

REC watches: RWB Rotana

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek