Spojení Bugatti a exkluzivního šampaňského není žádnou novinkou. Ovšem před pár dny automobilka ve spolupráci se specialisty na velmi drahá vína Champagne Carbon představila opravdový skvost. Je jím jedinečná karbonová lahev. Vyráběna je podobně jako La Voiture Noire a i její obal je inspirován tímto speciálním autem. Celé se to jmenuje La Bouteille Noire a ne, jen tak to koupit nejde.

Výroba lahve z uhlíkových vláken zabrala 150 hodin a pojme 15 litrů šampaňského. Mimochodem, tak velké lahvi vína šampaňského se přezdívá Nabuchodonozor. Vyrobena je z 314 jednotlivých karbonových plátů a stejným způsobem, jako La Voiture Noire. Zajímavá ale není jen on, ale i pouzdro ve tvaru Bugatti, ve kterém je uložena.

Přečtěte si také:  Bugatti představilo vlastní a velmi jedinečné šampaňské

Tlačítko, kterým se otevírá, je z nerezové oceli a uvnitř je chladicí systém, aby si víno ponechalo ideální teplotu. Tu udržuje 14 speciálně vyvinutých ventilátorů. Lahev je uložena na červeně osvětlené základně, která je navržena tak, aby vypadala prakticky totožně, jako brzdová světla La Voiture Noire. Vnitřek pouzdra je čalouněn jemnou kůží Havana Brown, tedy stejnou, jaká je i v autě. Celý vnitřek pak je osvětlen LEDkami.

Alexandre Mea, generální ředitel Champagne Carbon pak vysvětlil, co se vlastně ukrývá v této lahvi. „Pro tuto příležitost jsme vsadili na směs s označením Vintage 2000. 60 % obsahu lahve je Chardonnay, 40 % pak Pinot Noir. Volba na odrůdy z roku 2000 padla hlavně proto, že v tomto roce panovala mírná zima, po které následovaly letní teploty už velmi brzy z jara. Proto se víno z tohoto roku vyznačuje bohatými tóny zeleniny, pepře a bílého ovoce.“

Přečtěte si také:  Nejdražší auto světa dostalo cenu za design. A to vlastně ještě ani neexistuje

Karbonová lahev vína byla odhalena minulý týden v hotelu The Londoner. V rámci akce se na místě dokonce ukázalo právě i Bugatti La Voiture Noire. Cena této jedinečné lahve zveřejněna nebyla, ale „standardní“ lahev s šampaňským si můžete pořídit za několik desítek tisíc korun. E-shop Bugatti najdete zde.

Přidat komentář