Je pravdou, že alkohol a řízení k sobě nepatří. Ale to neznamená, že k sobě nepatří luxusní alkohol a luxusní auta. Právě naopak! Teď vám představíme nejnovější šampaňské, které má na svědomí stejné vinařství, které už řadu let dodává láhve bublinek do F1. Ano, těch bublinek, kterými se pak jezdci kropí na stupních vítězů. Ovšem tentokrát toto vinařství představilo jiné, jistě vynikající šampaňské v dokonalé lahvi určené pro značku Bugatti.

To vinařství se příznačně jmenuje Champagne Carbon a najdete ho na východě Francie, tedy ve stejném regionu, kde vznikají i auta Bugatti. Aby láhev korespondovala s jedinečností těchto aut, je z části vyrobena z karbonu. Aby ovšem bylo naprosto jasné, k jaké značce toto víno patří, nese název Champagne Carbon ƎB.01 a jde z 90 % o odrůdu chardonnay a z 10 % o odrůdu pinot noir. Zcela logicky se na světlo světa nedostala cena láhve s takovým vínem, ale něco nám říká, že běžný smrtelník si ji asi pořídit – stejně jako samotné auto – nemůže.

Ovšem Bugatti není jedinou značkou, která nabízí také „svůj“ alkohol. Aston Martin pro model Rapide připravil i speciální edici Dom Perignon, značka Morgan má své pivo a Elon Musk, tedy velký šéf Tesly chce vyrábět vlastní tequillu.

Přidat komentář