suzuki-jimny-5D-render- (1)

Suzuki Jimny (nejen) u nás zažívá úspěch, a to i přesto, že se muselo přestat prodávat, leč nakonec Japonci našli kličku a Jimny nakonec přijde jako užitkový vůz. Nabízet se ovšem bude stále výhradně s třídveřovou karoserií. Už brzy by se nicméně měl objevit s delší a praktičtější pětidveřovou karoserií.

Přečtěte si také:  Test Suzuki Jimny 1.5 VVT 5MT 4×4 AllGrip (2020)

O tom, že Suzuki Jimny dostane pětidveřovou karoserii, se mluví už více než tři čtvrtě roku, ale bylo to v rovinách spekulací.Tento týden se však v magazínu Autocar India objevila informace, že pětidveřové Suzuki Jimny se na indickém trhu objeví do půl roku. Půjde o modely určené přímo pro indický trh, ale i na export. 

Pětidveřové Suzuki Jimny bude vypadat z předního i zadního pohledu stejně jako to třídveřové, změnu poznáte jen z boku. Karoserie bude prodloužena, dopadne to tedy podobně jako u škodovek favorit a forman. I tak ovšem výrobce slibuje, že se celková délka vejde pod čtyři metry (třídveřová verze má na délku 3645 mm včetně rezervního kola na zádi).

suzuki-jimny-5D-render-2

Jestli se pětidveřová exportní verze dostane i do České republiky nebo alespoň do Evropy, to nevíme. Vzhledem k tomu, že ji bude pohánět stejný 1,5litrový atmosférický čtyřválec jako třídveřovou verzi, tipujeme, že asi ne. Možná se ale japonská automobilka rozhodne tu automobil opět prodávat jako užitkový vůz. Držme si palce.

Přečtěte si také:  Toto je asi nejvýkonnější Suzuki Jimny. Dostalo turbo a má 200 koní

Suzuki Jimny se ale dá na některých trzích koupit nejen jako třídveřový crossover, ale i jako pick-up. S takovou karosérií se nabízí na Novém Zélandu.