2020-auto-roku-v-ceske-republice-po-druhem-kole-suzuki-jimny

Když před pár měsíci rezonovala internetem zpráva o konci Suzuki Jimny, spoustu potenciálních zákazníků to rozesmutnilo. Vše se ale nakonec v dobré obrací, protože japonská značka objevila kličku, díky níž ho na trh dokáže vrátit. Několik věcí se ale změní.

Suzuki Jimny si v příštím roce budete moci opět koupit. To, co jsme v článku o jeho konci naznačovali, se nakonec vyplnilo. Suzuki začne Jimny prodávat jako užitkový model v kategorii N1 (nákladní automobil s nejvyšší přípustnou hmotnost nepřevyšující 3500 kg). Pro užitkové automobily totiž platí jiné předpisy, než pro ty osobní.

Největší změnou je fakt, že místo zadních sedadel je nyní zavazadlový prostor, který je od těch předních oddělen mříží. Jeho objem je dokonce ještě o 33 litrů větší, než u původního osobáku. Celkem tedy do něj naložíte až 863 litrů nákladu. Celý prostor má navíc rovnou podlahu.

Přečtěte si také:  Test Suzuki Jimny 1.5 VVT 5MT 4×4 AllGrip (2020)

Z hlediska výbavy a techniky se nic dalšího nemění. Základem je stále prostorový rám, tuhé nápravy, přiřaditelný pohon všech kol, ale i 1,5litrový atmosférický čtyřválec se 75 kW/102 koňmi a 130 Nm.

Podrobnější informace dosud nejsou známy. Na přesný termín uvedení i cenu si budeme muset ještě nejakou dobu počkat.