suzuki-jimny-pick_up-novy-zeland- (1)

Suzuki Jimny je malý a šikovný off-road, který si sice u nás asi jen tak nekoupíte, protože je jeho prodej v Evropě kvůli emisím omezen, ale na Novém Zélandu byste si ho naopak mohli koupit i jako roztomilý pick-up.

Ne, nebojte, nic jste nepropásli, Suzuki opravdu nepředstavilo Jimny jako pick-up, je to jen novozélandská „domácí“ přestavba. A je to možné hlavně kvůli rámu, na kterém tento malý off-road stojí. Díky tomu totiž není karoserie samonosná a není tedy problém uříznout její zadní část a nasadit na ni hliníkem opláštěnou korbu. Z původního auta tak zbyla jen přední část karoserie, která teď končí za předními sedadly, kde je nově očalouněná stěna.

Vše je zcela legální a schválené úřady a auto tak může bez problémů jezdit po novozélandských silnicích. Přestavbu provádí přímo tamější importér vozů Suzuki. Provede ji ale pouze na autech v základní výbavě, tedy s manuální pětistupňovou převodovkou, plechovými koly, halogenovými světlomety, bez klimatizace a s obyčejným, nedotekovým multimediálním systémem.

Test Suzuki Jimny 1.5 VVT 5MT 4×4 AllGrip (2020)

I když jde o auto v základní výbavě, pick-up rozhodně není levný. Samotné Suzuki Jimny stojí 37 990 novozélandských dolarů (v přepočtu cca 540 tisíc korun), k tomu je třeba připočítat cenu za přestavbu, jež činí 12 000 novozélandských dolarů (cca 170 tisíc korun). Výsledná částka je tak v přepočtu 710 tisíc korun, za což už skoro pořídíte mnohem větší a praktičtější pick-upy.

Na druhou stranu tenhle pick-up se protáhne i těmi nejmenšími uličkami, projede i opravdu náročným terénem, kde by velké pick-upy mohly mít problém. A navíc má vážně styl!

Není to ale poprvé, kdy je možné si koupit Suzuki Jimny jako pick-up. Mezi lety 1982-1990 ho totiž vyráběla i samotná japonská automobilka.

suzuki-jimny-pick-up
Foto: Suzuki